Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-07-20 20:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Jubileuszowy koncert Kapeli Jakubowej w niedzielę w olsztyńskim amfiteatrze

Olsztyn24
Kapela Jakubowa
W niedzielę (23.07) w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie swoje 20-lecie świętować będzie olsztyński zespół Kapela Jakubowa. Podczas uroczystego koncertu wystąpią także przyjaciele zespołu: Cezary Makiewicz, Walerian Ostrowski, Joanna Dove, której towarzyszyć będą Krzysztof „Zawias” Zawistowski, Zbigniew Seroka i Maciej Iwan, dixilandowy zespół OlsBand, rockowy Atria Mortis i Jacek Zagórski.

Kapela Jakubowa  założona została w 1997 roku w Olsztynie przez gitarzystę i wokalistę Tadeusza Machelę. Skład uzupełniły dwie wokalistki: Grażyna Bałabańska i Grażyna Mogut oraz od roku 2004 multiinstrumentalista Stefan Kulawczuk. W nazwie Kapela Jakubowa, nawiązuje do patrona Olsztyna Świętego Jakuba - misjonarza i opiekuna pielgrzymów. Zespół od początku swojej działalności akcentuje swoje związki z folklorem warmińskim i miastem Olsztynem. Na jego dorobek składa się 11  płyt. W ciągu 20 lat  działalności artystycznej koncertował w Polsce i Europie (Niemcy, Belgia, Litwa, Rosja, Czechy).

Tadeusz Machela od najmłodszych lat, które spędził w Szczytnie, zafascynowany jest osobą Krzysztofa Klenczona. Przez kilka sezonów grał i śpiewał na estradach Jugosławii i Finlandii. Występował w zespole „Limited” z Łodzi skupiającym muzyków zespołów „No To Co” i „Trzy Korony”. W ponad 90. procentach jest autorem muzyki Kapeli Jakubowej. Od roku 1998 lider własnej formacji „Sfora Tadziora”. Ma w swoim dorobku 6 płyt solowych. Nagrał ponad 120 piosenek.
R E K L A M A
banner
Grażyna Bałabańska to pierwsza dama olsztyńskiej wokalizy, Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur. W trakcie swojej bogatej artystycznej kariery koncertowała z Kasią Sobczyk, Aliną Janowską i Edwardem Hulewiczem. Śpiewała na festiwalach w Zielonej Górze i Opolu. W roku 1977 wystąpiła w filmie fabularnym „Milioner” u boku Janusza Gajosa.

Grażyna Mogut - wokalistka, laureatka festiwalu piosenki w Zielonej Górze w roku 1976 (nagroda dziennikarzy za interpretację piosenki ukraińskiej). W 1981 roku na Festiwalu Piosenki w Opolu otrzymała wyróżnienie za interpretację piosenek Jej portret i „Kontestator”. W latach 80-90 koncertowała w Niemczech i Jugosławii w ramach kontraktów zagranicznych Agencji Pagart.

Multiinstrumentalista Stefan Kulawczuk ukończył Liceum Muzyczne w Lublinie. Uczy się w jednej klasie z liderem „Budki Suflera” Romualdem Lipką. Przez blisko 25 lat występował w zespole muzycznym  towarzyszącym widowiskom cyrkowym w Europie i Azji. Od roku 2004 jest członkiem zespołu Kapela Jakubowa. Występuje także w dixilandowym zespole OlsBand.

Początek koncertu o godz. 18. Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl