Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2017-07-31 14:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Dni Biskupca – sportowo, muzycznie, kolorowo

Olsztyn24
Dni Biskupca 2017 (fot. UM Biskupiec - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W ostatni weekend lipca w Biskupiec bawił się hucznie i na wiele sposobów. Kulminacją trzydniowego święta miasta były sobotnie koncerty. Na Fan Factory, Boney M. i Mrozu ściągnęły tłumy.

W piątek (28.07) w Biskupcu odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji, podczas których wyróżnieni policjanci otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe, odznaki policyjne oraz nominacje na wyższy stopień służbowy. Funkcjonariusze przygotowali dla mieszkańców i gości stanowiska promocyjno–informacyjne, na którym prezentowany był wykorzystywany na co dzień sprzęt policyjny oraz stoiska profilaktyczne, gdzie prezentowano m.in. działanie aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Można było przymierzyć alcogogle oraz narkogogle, które pozwalają uzmysłowić sobie, jak negatywnie alkohol i środki odurzające wpływają na zachowanie i koordynację ruchową człowieka.

Warte uwagi były również: motocykle policjantów, poduszkowiec wykorzystywany przez policyjnych wodniaków, ambulans pirotechniczny z wyposażeniem oraz pojazd wykorzystywany do przewozu osób zatrzymanych i konwojowanych. Nie zapomnijmy o Orkiestrze Reprezentacyjnej Policji, która zrobiła ogromne wrażenie na przybyłych gościach i wywoła „ciarki”.
R E K L A M A
banner
Po piątkowych obchodach święta policji, w sobotę przyszedł czas na turnieje sportowe, festiwal browarnictwa i koncerty. Zwłaszcza te ostatnie okazały się być atrakcją, która sprawiła, że plac apelowy w byłej jednostce wojskowej wypełnił się ludźmi.

Najpierw na scenie zaprezentowali się młodzi mieszkańcy gminy Biskupiec, m.in. stypendyści artystyczni burmistrza. Po nich wystąpił zespół Guzik z pochodzącą z Biskupca Martyną Jaskulską. Po ciepło przyjętych lokalnych artystach scenę opanował zespół Fun Factory, który zaskarbił widzów wyjściem do nich i pozowaniem do wspólnych zdjęć. Ale to Boeny M poderwał do wspólnego śpiewu i tańca kilkutysięczną publiczność. Do piosenki „Brown Girl in the Ring” poprosili na scenę dzieci, a „Rasputin” musieli bisować. Gwiazdą imprezy był Mrozu, którego występ w pełni pokazał możliwości największej jak dotąd sceny w Biskupcu. Oprócz wizualnej strony koncertu wszystkim zapadnie w pamięć śpiewane chóralnie i to trzy razy „Bo jak nie my to kto”.

Wydarzeniom muzycznym towarzyszyły zawody sportowe. Rozegrano turniej piłki nożnej, tenisa, kolarski wyścig australijski, regaty żeglarskie.

Święto Biskupca zakończyło się w niedzielę na plaży Słoneczny Brzeg, gdzie w wymyślonej przez biskupiecką młodzież zabawie w czasie koncertów obrzucono się kolorowym proszkiem holi. Ale nie tylko proszek holi przyciągnął na plaże tłumy. Były wspaniałe koncert, mnóstwo dobrej zabawy z animatorami dla dzieci, wspólne tańce, pokazy na wodzie, zawody wędkarskie, a także turniej piłki siatkowej z udziałem byłego reprezentanta Polski Pawła Siezieniewskiego. W Centrum Kultury, Turystyki i Sportu odbył się turniej szachowy.

Kto nie był niech żałuje.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl