Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-07-31 20:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn pamięta o powstaniu

Olsztyn24
Przy obelisku „Bohaterom Powstania Warszawskiego” w Olsztynie (fot. archiwum)
Uruchomione syreny i chwila zadumy - tak będzie już jutro (1.08) w stolicy Warmii i Mazur. Mieszkańcy upamiętnią zryw Warszawy sprzed 73 lat.

Dwumiesięczne wystąpienie przeciwko Niemcom kosztowało życie ok. 200 tys. cywilnych mieszkańców stolicy Polski. Olsztynianie nie zapominają o wybuchu jednej z najtragiczniejszych polskich walk niepodległościowych w historii.

Tradycyjnie już rozpoczęcie powstania upamiętniane jest o 17.00 (godzinę wcześniej w kościele pw. św. Józefa ma się odbyć msza w intencji ofiar powstania warszawskiego), czyli w momencie wybuchu powstania 1 sierpnia 1944 roku. Uroczystości odbędą się przy pomniku przy skrzyżowaniu ulic Sybiraków z Jagiellońską.
R E K L A M A
banner
Po dźwięku syren odegrany zostanie Mazurek Dąbrowskiego, minutą ciszy upamiętnieni zostaną ci, którzy zginęli podczas walk. Będą okolicznościowe przemówienia, złożenie wieńców przed pomnikiem, a na koniec wysłuchać będzie można kilku pieśni z powstania.

Wydarzenie jest jednocześnie treningiem Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl