Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-08-16 14:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejny tydzień z OLA

Olsztyn24
 
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na kolejny tydzień z Olsztyńskim Latem Artystycznym. W programie warsztaty, koncerty, spektakl i dwa muzyczne jubileusze.

„Latający dywan wyobraźni”

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie przygotował kolejne warsztaty dla dzieci w wieku 6+. W czwartek (17.08) o godz. 10.00 i 12.30 na al. Gelsenkirchen (w razie niepogody Spichlerz, ul. Piastowska 13) odbędą się zajęcia łączące teatr, plastykę i opowiadanie historii, zainspirowane baśniami Dalekiego Wschodu. Przekonaj się, że wyobraźnia nie zna granic. Wstęp wolny (obowiązują zapisy: a.nowak@mok.olsztyn.pl).
R E K L A M A
banner
Staromiejskie spotkania z szantą

Przez całe lato na scenie staromiejskiej i scenie nad Łyną odbywają się Staromiejskie Spotkania z Szantą. Kolejne już w czwartek (17.08) o godz. 19.00, potrwa niemal do północy. Wstęp wolny. Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz: scena staromiejska – Stowarzyszenie Starówka Razem; scena nad Łyną – Klub SARP, Restauracja Karczma Jana, Piccadilly Pub, Stara Fabryka Pub i Cukiernia Tyszkiewicz.

Spektakl „Teatroholików”

„Krasicki – w ruinach bajek” to tytuł przedstawienia, które odbędzie się w czwartek (17.08) o godz. 22.00 w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. To słowo i ruch. Abstrakcja i teatr formy. Zwieńczenie pracy warsztatowej grupy teatralnej „Teatroholicy”, działającej przy Olsztyńskim Teatrze Lalek. Wstęp wolny. Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Olsztyński Teatr Lalek.

Warsztaty „W słowiańskim lesie”

Oryginalne maski licha, strzygi, baby grochowej i innych bohaterów mitologii słowiańskiej, a na zakończenie mini parada. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na magiczne zajęcia dla dzieci w wieku 6+, które odbędą się w piątek (18.08) godz. 10.00 i 12.30 na al. Gelsenkirchen (w razie niepogody Spichlerz, ul. Piastowska 13). Wstęp wolny (obowiązują zapisy: a.nowak@mok.olsztyn.pl).

Kolejny spacer z Muzeum Nowoczesności

W sobotę (19.08) pełną wspomnień, zaskakujących faktów i ciekawostek wycieczkę ulicami Grunwaldzką i Jagiełły poprowadzi Rafał Bętkowski. Zbiórka o godz. 11.00 przed Muzeum Nowoczesności przy ul. Knosały 3b. Udział jest bezpłatny (obowiązują zapisy: r.betkowski@mok.olsztyn.pl). Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

„Śladami warmińskich demonów”

Start w Spichlerzu, finał na al. Gelsenkirchen. W sobotę (19.08) sierpnia Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na wyjątkową grę miejską – rodzinne polowanie na stwory ukryte w przestrzeni miasta. Zabawa rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny (obowiązują zapisy: zapisy@mok.olsztyn.pl).

Spotkanie z mitologią słowiańską

W Galerii Rynek na Starym Mieście prelekcja, rozmowa z twórcami gry i rozstrzygnięcie konkursu Slavic Monsters. Spotkanie z mitologią słowiańską odbędzie się w niedzielę (20.08) o godz. 17.00. Wstęp wolny. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Olsztyńskie Koncerty Organowe 2017

Trwa 39. edycja Olsztyńskich Koncertów Organowych im. Feliksa Nowowiejskiego. W niedzielę (20.08) o godz. 20.00 w bazylice konkatedralnej św. Jakuba na Starym Mieście odbędzie się kolejny koncert – wystąpi Daniel Maurer (organy). Wstęp wolny. Więcej informacji nt. tego i pozostałych koncertów, których organizatorami są Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Parafia Archikatedralna św. Jakuba, na mok.olsztyn.pl.

Jubileusz 25-lecia grupy Big Day

Olsztyn świętuje urodziny legendarnego, olsztyńskiego zespołu koncertowo! W programie jubileuszu 25-lecia grupy Big Day duety z wyjątkowymi gośćmi. Support: Żuki Rock and Roll Band, prowadzenie: Piotr Metz. Impreza odbędzie się we wtorek (22.08) o godz. 19.00 w olsztyńskim amfiteatrze. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Bilety w cenie 20 zł do kupienia:
Informacja Kulturalna, ul. Dąbrowszczaków 3
Galeria Rynek, ul. Stare Miasto 24/25
bilety.mok.olsztyn.pl

Koncert legendy polskiego rocka. T. Love w Olsztynie!

Po 35 latach na scenie, ikona polskiego rocka wyrusza w trasę najnowszego, znakomitego albumu zatytułowanego bezpretensjonalnie „T.Love”. Sceniczna charyzma i intrygujące teksty Muńka Staszczyka w połączeniu z muzyczną wszechstronnością jego kolegów z zespołu, odważnym eksperymentowaniem ze stylami muzycznymi i śmiałym czerpaniem z tradycji rock and rolla sprawiają, że tego zespołu po prostu nie sposób pomylić z kimś innym. T.Love to bez wątpienia jeden z najlepiej rozpoznawalnych zespołów w kraju, którego co najmniej kilka utworów stało się prawdziwymi hymnami pokolenia. Na koncert legendarnej grupy MOK zaprasza 25 sierpnia o godz. 20.00 do Amfiteatru im. Czesława Niemena.

Bilety w cenie 45 zł do kupienia:
Informacja Kulturalna, ul. Dąbrowszczaków 3
Galeria Rynek, ul. Stare Miasto 24/25
bilety.mok.olsztyn.pl.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl