Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-08-21 11:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Warmiński kamishibai

Olsztyn24
Spektakl odbył się w Spichlerzu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Spichlerzu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbył się sobotniego (19.08) wieczoru pokaz „Warmiński Kamishibai”. Powarsztatowy pokaz był zwieńczeniem ubiegłotygodniowych warsztatów prowadzonych w MOK przez Stowarzyszenie Scena Babel ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

W projekcie „Warmiński Kamishibai” wzięło udział dziesięć osób. Przez cztery dni wraz z prowadzącymi warsztaty aktorkami Białego Teatru przygotowywały zaprezentowany w sobotę spektakl „W kolejce do całowania” opisany jako warmińsko-mazurskie opowieści w japońskim teatrze obrazkowym, osnute muzyką i pieśniami ludowymi naszego regionu.

Historię wybrano dzięki wieloletnie współpracy Sceny Babel z olsztyńskim Towarzystwem Naukowym Pruthenia. Pochodzi ona z Prusinowa w gminie Piecki.
R E K L A M A
banner
Spektakl jest pierwszym etapem projektu, którego finał odbędzie się w październiku z wykorzystaniem gigantycznego kamishibai w rozmiarze 2 na 4 metry.

Projekt dofinansowano ze środków finansowych Samorządu Miasta Olsztyna.

******

Teatr kamishibai - tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, które wysuwa się z małego drewnianego parawanu (butai).

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl