Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d./k | 2017-09-21 18:46 | Rozmiar tekstu: A A A

BlueBox „Poza horyzontem” w Galerii Rynek MOK

Olsztyn24
Głos zabiera Ryszard Wojtyński (fot. BW - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Od wtorku w Olsztynie trwa festiwal BlueBox. W jego ramach odbył się wczoraj (20.09) wernisaż wystawy „Poza horyzontem”, na której zaprezentowano malarstwo Ryszarda Wojtyńskiego - jego artystyczną wizję świata.

Ryszard Wojtyński urodził się w 1958 roku w Olsztynie, od 1971 mieszka w Warszawie. Jest absolwentem warszawskiej ASP z 1987 roku - dyplom z litografii (Władysław Winiecki, Henryk Opałka), ilustracji (Janusz Stanny) i fotografii.

Jako artysta w przez długi czas zajmował się grafiką wydawniczą, ilustracją i plakatem. Ponad dwadzieścia lat pracował jako realizator i współrealizator efektów specjalnych do filmów (m.in. Ogniem i Mieczem, Stara Baśń, Bitwa Warszawska 1920 i Młode Wilki), a także reklam i spektakli telewizyjnych. Od 1999 roku związany z pracownią litografii im. Pabla Picassa na Saskiej Kępie w Warszawie. W latach 2014-2015 kierował zespołem kreatywnym w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu (byłej Wytwórni Filmów Fabularnych).
R E K L A M A
banner
Autor wystawy kształci również dzieci i młodzież w zakresie rysunku, malarstwa i kompozycji. Studenci natomiast uczą się od niego tajników estetyki w obrazie filmowym. Poza tym interesuje się także fotografią, tworzeniem muzyki, poezji i prozy, tłumaczy teksty piosenek i projektuje meble.

Obrazy, rysunki i litografie Ryszarda Wojtyńskiego znajdziemy w zbiorach Biblioteki Narodowej w Warszawie, Muzeum Gigera w Szwajcarii oraz kolekcjach prywatnych.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl