Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2017-10-02 14:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Piotr Gąsowski o Biskupcu

Olsztyn24
Wojciech Gąsowski na spotkaniu autorskim w Biskupcu | Więcej zdjęć »
Czy rok spędzony w Biskupcu może zostawić niezatarte po latach wrażenie? Aktor, prezenter Piotr Gąsowski udowadnia, że tak.

W sobotę (30.09) w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu odbyło się spotkanie z cyklu „Biskupiec Pełen Możliwości”, na które zapraszane są znane osoby związane w jakiś sposób z gminą. Należy do nich Piotr Gąsowski, który przez rok w latach 80. pełnił służbę wojskową w Szkole Podchorążych Rezerwy w Biskupcu.

Zanim jednak doszło do rozmowy z aktorem publiczność miała okazję obejrzeć spektakl „Za rok o tej samej porze” w wykonaniu Piotra Gąsowskiego właśnie, Olgi Bończyk i Zbigniewa Kozłowskiego. Słodko-gorzka opowieść o kochankach spotykających się na przestrzeni lat w tym samym hotelu została nagrodzona owacją na stojąco, zwłaszcza, że przelatujący przypadkowo przez scenę motyl udowodnił, że aktorzy nie tylko świetnie grali, ale i potrafili wspaniale improwizować.
R E K L A M A
banner
W przerwie między sztuką a spotkaniem z aktorem można było nabyć książkę Piotra Gąsowskiego „Co mi w życiu nie wyszło”. Sprzedano wiele egzemplarzy, tym bardziej, że część osób z kart książki zasiadło na widowni w Centrum Kultury, co okazało się niemałą, ale miłą niespodzianką dla gwiazdy wieczoru. Na Piotra Gąsowskiego czekali ówczesny komendant szkoły Ryszard Kędzior, zastępca komendanta Stanisław Witkowski, szef kompanii Józef Kołodziej, a nawet kolega ze szpitalnej sali – Marek Świątek. O ile rozpoznanie kolegów z wojska nie było dla Piotra Gąsowskiego większym problemem, to rozpoznanie dawnych podopiecznych z teatralnego klubu dzieci rodzin wojskowych było już wyzwaniem.

Aktor był wyraźnie wzruszony, ale także bardzo rozmowny, rozluźniony i sypiący anegdotami. Doskonale bawił się rozpoznając dawne elementy Biskupca na jego współczesnych zdjęciach czy oglądając swój 3-sekundowy występ w filmie u boku Robina Williamsa.

- To jest wszystko taka niespodzianka dla mnie, to najwspanialsze spotkanie autorskie jakie miałem do tej pory – powiedział na koniec Piotr Gąsowski.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl