Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2017-10-03 16:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Za tydzień startuje WAMA Film Festival

Olsztyn24
Konferencja prasowa ws. 4. edycji WAMA Film Festival | Więcej zdjęć »
Już za tydzień, 10 października, w Olsztynie wystartuje WAMA Film Festival. Będzie to czwarta edycja wydarzenia, które przyciąga do stolicy Warmii i Mazur znakomitych gości, najlepszych krytyków filmowych oraz spragnioną dobrej sztuki filmowej publiczność. O festiwalu mówiono dzisiaj (3.10) w Olsztynie, podczas konferencji prasowej z udziałem Gustawa Marka Brzezina - marszałka województwa, Marcina Kot Bastkowskiego - dyrektora festiwalu, Macieja Dominiaka - producenta festiwalu oraz Piotra Czerkawskiego - odpowiedzialnego za program wydarzenia.

Główną częścią zaplanowanego na pięć dni (10-14.10) festiwalu będą dwa konkursy: Międzynarodowy Konkurs Koprodukcji Filmowych i Konkurs Filmów Krótkich. Jurorami pierwszego konkursu będą: Janusz Zaorski - scenarzysta, reżyser i producent filmowy, Anna Mucha - aktorka, recenzentka wydarzeń kulturalnych oraz Joanna Sławińska - dziennikarka, krytyk filmowy. W drugim z wymienionych konkurów laureatów wyłonią: Piotr Trzaskalski - reżyser filmowy i telewizyjny, scenarzysta, Zbigniew Zamachowski - aktor, autor muzyki i tekstów piosenek, a także Kuba Mikurda - krytyk, tłumacz, redaktor, teoretyk filmu. Dodatkowo powołane zostanie jury mniejszości kulturowych. Swoją nagrodę przyzna także publiczność festiwalowa. WAMA Film Festiwal jest także jednym z dziewięciu polskich festiwali filmowych uprawnionych do przyznawania nominacji do prestiżowych nagród im. Jana Machulskiego, dedykowanych młodym twórcom filmowym.

WAMA Film Festival to pierwszy tak duży festiwal filmowy na Warmii i mazurach, a jednocześnie jedyny w kraju festiwal koprodukcji filmowych. Jego ideą jest wielokulturowość, a misją promowanie wartości związanych ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych, społecznych czy religijnych. Wokół tego tematu skupione są projekcje i wydarzenia towarzyszące festiwalowi.
R E K L A M A
banner
Istotnym elementem WAMA Film Festival jest edukacja filmowa, w szczególności działania skierowane do młodzieży. Podczas Polsko-Ukraińskich Warsztatów Filmowych będzie można nauczyć się i sprawdzić w każdym z etapów procesu powstawania filmów. Przedmiotem polsko-litewsko-francuskiego programu VIEW - Video Eassy Workshops będzie zmierzenie się z trudnym gatunkiem wideo-recenzji i wideo-eseju. Celem szkoleń INTERFILMLAB - edukacja na rzecz zwiększenia konkurencyjności i możliwości eksportowych polskiego przemysłu filmowego będzie edukacja młodych twórców i osób działających w branży filmowej w zakresie międzynarodowej sprzedaży, dystrybucji, obiegu festiwalowego, reguł współpracy z agentami sprzedaży itp.

Głównymi obiektami festiwalowymi w tym roku będą: Multikino Olsztyn, Centrum Kultury Filmowej Awangarda 2, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Planeta 11 - filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Dodatkowe projekcje i spotkania z twórcami filmowymi odbędą się także w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Dobrym Mieście, w Kinie Światowid w Elblągu, w Miejskim Domu Kultury w Działdowie, w Ełckim Centrum Kultury, w Braniewskim Centrum Kultury oraz w Bartoszyckim Domu Kultury.

Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia będzie bezpłatny.

Więcej o festiwalu w naszej wideorelacji z dzisiejszej konferencji prasowej.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa przed IV WAMA Film Festival w Olsztynie

03-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl