Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-10-04 19:57 | Rozmiar tekstu: A A A

X Wojewódzka Konferencja z Okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Olsztynie

Olsztyn24
Seniorzy spotkali się na konferencji w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Hotelu Omega w Olsztynie zainaugurowano dzisiaj dwudniową (4-5.10) X Wojewódzką Konferencję z Okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych zorganizowaną przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i Federację Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa. Urząd Marszałkowski reprezentowała wicemarszałek Wioletta Śląska-Zyśk.

Tegoroczna edycja konferencji odbywa się pod hasłem „Wyzwania IV Wieku. Podążając za zmianą”. Z prelekcjami na ten temat wystąpią miedzy innymi Barbara Szafraniec - przewodnicząca Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów, dr n. med. Małgorzata Stompór – specjalista geriatrii i chorób wewnętrznych, kierownik poradni geriatrycznej, dr Katarzyna Białobrzeska - pedagog oraz  Patrycja Plewka - psycholog z federacji FOSa.

- Jest to już tradycją, że aktywni seniorzy i osoby działające na ich rzecz spotykają się, by rozmawiać na ważne dla nich tematy - mówi Bartłomiej Głuszak, prezes FOSa. - W tej edycji podsumowujemy ostatnie dziesięć lat, mówimy o wyzwaniach jakie przed nami stoją, głównie związanych z tzw. czwartym wiekiem, czyli po osiemdziesiątym roku życia.
R E K L A M A
banner
W tych dniach odbywa się również I Wojewódzkie Spotkanie Rad Seniorów.

- Dla części seniorów, którzy angażują się obywatelsko w tworzenie rad seniorów, przewidzieliśmy spotkanie rad seniorów, podczas którego porozmawiamy m.in. o sieciowaniu tych rad - wyjaśnia prezes Głuszak. - Ich działalność jest ważna nie tylko dla samych seniorów, ale dla całych społeczności, o czym często się zapomina. Chcemy dać im przestrzeń do wypracowania pewnego rodzaju standardów w obszarach, w których rada powinna funkcjonować, i do dzielenia się doświadczeniem oraz możliwość wykonania większych działań, którą to możliwość daje praca w grupie.


Możliwość powoływania przy samorządach mających charakter doradczy i opiniotwórczy rad seniorów istnieje od 2013 roku. Na Warmii i Mazurach istnieje ich tylko 11 (w 10 procentach miast i gmin). W tym roku, między innymi w wyniku pomocy ze strony FOSy (projekt „Rady seniorów na Warmii i Mazurach”) powstają kolejne - m.in. w Purdzie, Korszach i Giżycku.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Otwarcie I Wojewódzkiego Spotkania Rad Seniorów w Olsztynie

»

04-10-2017

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl