Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-10-07 14:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyński MOK szkoli młodych wykonawców

Olsztyn24
Akademia Dźwięku w amfiteatrze MOK w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Zakończył się letni sezon artystyczny w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Pracownicy tej instytucji mogą więc przystąpić do realizacji różnych pomysłów skierowanych do olsztyńskich twórców, w szczególności tych początkujących. Jednym z takich pomysłów jest prowadzona w MOK od dwóch lat Akademia Dźwięku, dedykowana muzykom, którzy nie tylko chcą popracować nad udoskonaleniem swojego brzmienia. Pierwsze w tym sezonie spotkanie słuchaczy Akademii Dźwięku odbyło się dzisiaj (7.10) w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena.

- Tematyka naszych spotkań jest różnorodna, zainteresowanie zajęciami w Akademii Dźwięku też jest różne - mówi Karol Ejmont, prowadzący zajęcia instruktor akustyk w olsztyńskim MOK. - Środowisko muzyczne w Olsztynie i regionie jest bardzo rozbite, pomimo istnienia kilku szkół muzycznych i prywatnych ośrodków. Naszym celem jest więc integracja tego środowiska. Skutków nie możemy jednak oczekiwać w ciągu roku czy dwóch. Akademia Dźwięku to program nastawiony na 5-7 lat. W tym czasie chcemy przekonać, że w końcu w MOK-u młodzi ludzie coś mogą zrobić.

Dzisiejsze zajęcia poświęcone były dokumentowi, którego nazwa brzmi „rider techniczny”. I chociaż nazwa ta większości czytelników nic nie powie, to zdaniem Karola Ejmonta jest to dokument niezbędny wykonawcom, organizatorom i realizatorom imprez muzycznych.
R E K L A M A
banner
- Rider techniczny to dokument prawny, na podstawie którego możemy ocenić, co zespół potrzebuje do zrealizowania swojego spektaklu bądź koncertu - wyjaśnia instruktor. - Mam nadzieję, że w sposób jasny wytłumaczę dzisiaj słuchaczom, co to jest koncepcja i przygotowanie strony technicznej do fajnej realizacji. Ta wiedza jest niezbędna wykonawcom, technikom, a wręcz każdej osobie, która chce przedstawić osobie kupującej swój materiał, by nabywca wiedział, co trzeba przygotować, żeby widz otrzymał wszystkie informacje, które artysta chce przekazać. Rider też może pomóc w rozstrzyganiu sporów prawnych pomiędzy wykonawcą a organizatorem wydarzenia.

Zajęcia Akademii Dźwięku trwają od października do kwietnia. Uczestnicy warsztatów spotykają się średnio dwa razy w miesiącu w weekendy. Ponadto we wtorki i środy prowadzone są zajęcia indywidualne dla wykonawców, podczas których wykonywane są próby techniczne materiału dźwiękowego dostarczonego przez wykonawców. W zajęciach weekendowych może wziąć udział każdy. Na zajęcia indywidualne we wtorki i środy trzeba się wcześniej umówić. Wszystkie spotkania odbywają się w sali kameralnej amfiteatru MOK przy ul. Zamkowej.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Akademia Dźwięku w MOK w Olsztynie

07-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl