Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-10-15 01:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Jubileusz Spółdzielni Mieszkaniowej „Pojezierze”

Olsztyn24
Odznaczeni Brązowymi Krzyżami Zasługi | Więcej zdjęć »
Najstarsza na Warmii i Mazurach, a także jedna z najstarszych i największych spółdzielni mieszkaniowych w Polsce - Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pojezierze” w Olsztynie świętowała dzisiaj (14.10) jubileusz 60-lecia. W gali zorganizowanej w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wzięło udział blisko 500 gości, w tym wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński.

Uroczystość rozpoczął kilkuminutowy wideocast prezentujący zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach w spółdzielczych zasobach i ich dzień dzisiejszy. Potem na scenie pojawił się prezes „Pojezierza” Wiesław Barański. W okolicznościowym przemówieniu przypomniał m.in. historię spółdzielni i jej osiągnięcia, kładąc nacisk na najlepsze wśród spółdzielni w kraju wykorzystanie środków unijnych oraz ekonomikę działania zarządu i 200 pracowników spółdzielni, co skutkuje nie tylko znakomitym stanem spółdzielczych zasobów, ale także obniżającymi się na przestrzeni lat opłatami eksploatacyjnymi.

Ważną częścią gali było wręczenie pracownikom spółdzielni odznaczeń i wyróżnień. Jako pierwszy do dekorowania odznaczeniami państwowymi i resortowymi przystąpił wojewoda Artur Chojecki. Wręczył nadane przez Prezydenta RP Brązowe Krzyże Zasługi i Medale Za Długoletnią Służbę oraz przyznaną przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa Honorową Odznakę „Za Zasługi dla Budownictwa”.
R E K L A M A
banner
Brązowymi Krzyżami Zasługi odznaczeni zostali:

» Agnieszka Fiedorowicz - za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących,
» Rafał Miara - za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa.

Medalami Złotymi za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali:

» Zygmunt Atminis,
» Wiesław Barański,
» Roman Bączek,
» Roman Chodor,
» Roman Kłosek,
» Andrzej Mróz,
» Kazimierz Ponieważ,
» Wiesława Szysłowska,
» Wiesława Tańska,
» Janusz Zabielski.

Medalami Srebrnymi za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali:

» Leszek Czodrowski,
» Izabela Rynkiewicz,
» Wojciech Rynkiewicz,
» Ewa Sierota.

Medalami Brązowymi za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali:

» Iwona Dobrzyńska,
» Krzysztof Szóstek,
» Rafał Wolański.

Odznakę Honorową „Za Zasługi dla Budownictwa” wojewoda Artur Chojecki wręczył Andrzejowi Mrozowi.

Członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński przywiózł do filharmonii odznaczenie regionalne - Odznakę Honorową „Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Odznaczeniem tym wyróżniony został prezes spółdzielni Wiesław Barański.

Wyróżnienia centralnych władz spółdzielczych do Olsztyna przywieźli też przedstawiciele Krajowej Rady Spółdzielczej. Wśród tych wyróżnień znajdował się przyznany Pojezierzu „Złoty Laur Spółdzielczości”, który odebrali Olga Mokra i Kazimierz Zakrzewski - były i obecny przewodniczący Rady Nadzorczej spółdzielni.

Po bloku odznaczeń i okolicznościowych przemówień najważniejszych gości uroczystości, odbył się wspólny koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego i olsztyńskiego zespołu „Czerwony Tulipan”.

Po koncercie w foyer filharmonii przewodniczący Rady Nadzorczej „Pojezierza” Kazimierz Zakrzewski wzniósł toast za pomyślność spółdzielni, zaś prezes Wiesław Barański zaprosił na słodki poczęstunek z jubileuszowym tortem w roli głównej.

Z D J Ę C I A
Komentarze [3]
~członek spółdzielni / 2017-10-16 08:54
„Skromna” gala bizantyjska Pojezierza z okazji jubileusz 60-lecia?.Rada Nadzorcza , Zarząd , zaproszeni goście fetowali. Czy będą upublicznione członkom spółdzielni koszta imprezy?
~Gall / 2017-10-15 17:26
Jeżeli to prawda co napisał "zniesmaczony" to "fajną macie tam spółdzielnie..."
~zniesmaczony / 2017-10-15 11:11
Cytat; Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pojezierze” w Olsztynie świętowała dzisiaj jubileusz 60-lecia. Przykre jest to że „szary” członek spółdzielni o jubileuszu Gali w Filharmonii dowiaduje się z mediów (Olsztyn 24). Brak informacji o Gali na stronie internetowej Pojezierza http://spoldzielnia.smp.olsztyn.pl/ i tablicach ogłoszeniowych klatek budynków .Czyżby to jubileusz dla „swoich”- wtajemniczonych ? Wstyd.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl