Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Magdalena Wróblewska | 2017-10-15 01:51 | Rozmiar tekstu: A A A
Dzień Edukacji narodowej w SP nr 14

Ślubowanie i pasowanie w „Czternastce”

Olsztyn24
Dzień Edukacji Narodowej w SP 14 (fot. Lech Wąsowski) | Więcej zdjęć »
Czy pasowanie na ucznia ma coś wspólnego z paskiem, a ślubowanie ze ślubem? Taki dylemat do rozstrzygnięcia mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie. Szybko jednak przekonali się, że pasowanie na ucznia to radosna uroczystość, dzięki której staną się prawdziwymi, pełnoprawnymi uczniami. W piątek (13.10) to wydarzenie stało się faktem!

Tego dnia „Czternastka” przywitała gości piękną wystawą prac plastycznych najmłodszych uczniów - Mamo, Tato, znajdźcie mnie na rysunku! Oprócz zaskoczeń był śmiech i porządne główkowanie, na którym rysunku znalazła się własna pociecha!

Potem - poczęstunek w klasie, galowy strój, głęboki oddech  i spotkanie w sali gimnastycznej, która zgromadziła rodziców, dziadków a także grono pedagogiczne.
R E K L A M A
banner
Na uroczystości nie zabrakło  uczniów klasy VII, dla których ten dzień również był szczególny. Piękna muzyczna oprawa, o którą zadbała Hanna Borys i szkolny chór, wzruszające do łez występy „pierwszaków”, podniosłe ślubowanie wśród błysku fleszy i pasowanie okazałym ołówkiem przez dyrektor Jarosławę Kozak sprawiły, że październikową uroczystość będziemy wspominać bardzo długo. Tym bardziej, że to pierwsze po długiej przerwie ślubowanie w nowej szkole podstawowej.

Po części oficjalnej uczniowie przeszli do swoich klas. Siódmoklasiści stanęli przed poważnym wyzwaniem - musieli udowodnić, że są odważni, otwarci i świetnie znają już swoją nową szkołę. Dlatego bez problemu zdobyli od pani dyrektor cukierki dla swojej klasy, dowiedzieli się, jaka jest suma lat wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego, poznali nawet przepis na kotlety mielone od pani kucharki. Zadań do wykonania mieli znacznie więcej - ze wszystkich wywiązali się celująco.

Miłą atmosferę w klasie podkreślały odwiedziny nauczycieli, a także... ciasto czekoladowe palce lizać, upieczone specjalnie na tę okazję przez ucznia.

To był naprawdę udany dzień. Niech takich dni - ciepłych, radosnych, zbliżających do siebie - będzie w szkole jeszcze więcej!

Magdalena Wróblewska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl