Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-11-07 21:42 | Rozmiar tekstu: A A A

W Galerii Jednego Obrazu z kolekcjonerką Marią Pilecką

Olsztyn24
Od lewej: prowadząca spotkanie Grażyna Prusińska i Maria Pilecka | Więcej zdjęć »
W Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie odbyła się dzisiaj (7.11) kolejna odsłona Galerii Jednego Obrazu. Jej gościem była Maria Pilecka, znawczyni sztuki współczesnej. Wraz z mężem Markiem Pileckim są właścicielami kolekcji malarstwa, grafiki, rzeźby i rysunku liczącej kilkaset obiektów. Jej wyróżnikiem jest zbiór grafik i rysunków Jana Lebensteina oraz prac Andrzeja Wróblewskiego.

Podczas poprowadzonego przez Grażynę Prusińską (MWiM) spotkania Maria Pilecka opowiedziała o tworzonej przez lata kolekcji sztuki, w której znalazły się m.in. wybrane prace Teresy Pągowskiej, Stanisława Fijałkowskiego, Jana Dobkowskiego, Adama Myjaka, Barbary Falender, Edwarda Dwurnika czyFranciszka Starowieyskiego. Wspominała o okolicznościach nabywania tych prac i podzieliła się anegdotami ze spotkań z artystami, których twórczość kolekcjonuje.

Ponad godzinną część rozmowy zarejestrowaliśmy na filmie wideo, który wkrótce udostępnimy. Zapraszamy do zapoznania się z nim.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Galeria Jednego Obrazu z Marią Pilecką

07-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl