Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-11-08 12:35 | Rozmiar tekstu: A A A

O prawach dziecka w olsztyńskim starostwie

Olsztyn24
Konferencja o prawach dziecka w Starostwie Powiatowym w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Konferencję poświęconą prawom dziecka zorganizowała dzisiaj (8.11) starosta olsztyński Małgorzata Chyziak. W konferencji udział wzięli m.in. pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie, pracownicy ośrodków pomocy społecznej, pieczy zastępczej i organizacji pozarządowych z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Prelegentkami były przedstawicielki Biura Rzecznika Praw Dziecka: Aneta Mikołajczyk i Anna Sobisiak.

- Ta konferencja pozwoli uzyskać i ugruntować ogólną wiedzę o prawach dziecka osobom z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, które mają kontakt zawodowy lub społeczny z dziećmi - mówi Arkadiusz Paturej, dyrektor PCPR w Olsztynie. - Wszyscy powinniśmy znać prawa dziecka, i myślę, że Biuro Rzecznika Praw Dziecka jest jak najbardziej właściwą instytucją, żeby nam o tym przypomnieć, a może też nauczyć pewnych nowych rozwiązań dotyczących praw najmłodszych członków naszego społeczeństwa. Liczę na „dobrą wiedzę” w tym zakresie.

Podczas konferencji poruszone zostały m.in. tematy związane z zasadami i możliwościami wsparcia rodzin biologicznych przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, praw dzieci umieszczonych w systemie pieczy zastępczej (m.in. prawo do prywatności, do kontaktów z rodziną biologiczną, ochrony praw w procedurze adopcyjnej).
R E K L A M A
banner
Na terenie powiatu olsztyńskiego funkcjonuje około 200 rodzin zastępczych, pod opieką których znajduje się 300 dzieci. Prowadzonych jest także 7 rodzinnych domów dziecka i 4 placówki opiekuńczo-wychwawcze. Większość dzieci w pieczy zastępczej trafia do niej z powodu uzależnienia rodziców oraz bezradności w sprawach opiekuńczo – wychowawczych.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja o prawach dziecka w olsztyńskim starostwie

»

08-11-2017

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl