Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2017-11-09 17:07 | Rozmiar tekstu: A A A
Zaproszenie na rocznicową imprezę

Bieg Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego

Olsztyn24
Bieg Niepodległości w Dywitach (fot. archiw. UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Już po raz czwarty Gmina Dywity zaprasza wszystkich mieszkańców, gości, jak i całe rodziny do udziału w IV Gminnym Biegu Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego. Wydarzenie odbędzie się w świąteczną sobotę, 11 listopada.

Trasę okrążenia liczącą około 2,5 km można przebiec, przespacerować lub przejść z kijkami – najważniejszy jest udział i możliwość wspólnego świętowania. Dla pierwszych 400 osób organizatorzy przygotowali zimowe biało-czerwone czapki. Gościem specjalnym wydarzenia w Dywitach będzie triathlonowy mistrz świata na dystansie Ironman – Marcin Konieczny z Kieźlin.

Sygnałem do biegu będzie wystrzał z armaty, a do boju zagrzewać będą bębniarze z Warmia Rythm Team i rekonstruktorzy z epoki, którzy tym razem będą badać zdolność do biegu w szpitalu polowym. Dodatkowo będą oni wyposażeni w replikę głośnego karabinu maszynowego MG08. Animacje dla dzieci przygotuje GOK Dywity. Po biegu nie zabraknie ciepłej strawy (bigos i zupa gulaszowa), gorącej herbaty i pysznych pączków na uzupełnienie energii.
R E K L A M A
banner
Podczas wydarzenia będzie obecna ekipa Morsów Dywity, którzy zapraszają wszystkich śmiałków na godz. 12.10, na świętowanie w wodzie i wspólną kąpiel w Jeziorze Dywickim.

Ważna informacja: podczas wydarzenia odbędzie się też zbiórka na Pomnik Zasłużonych Warmiaków, który ma powstać w Brąswałdzie. Z puszkami będzie można zobaczyć m.in. harcerzy z Dywit, wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Dywitach i Łukasza Rucha, młodego Warmiaka, członka Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Zasłużonych Warmiaków.

Organizatorami biegu są: Gmina Dywity, GOK Dywity, LZS Dywity i OSP z terenu gminy, a sponsorami: Zutik Różnowo, CS BUD Dywity, Bujalski Sp z o.o., Sołectwo Dywity, stowarzyszenie „Aktywne Dywity”  i Restauracja Rukola Dywity. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Organizatorzy zachęcają do ubrania się w stroje biało-czerwone i przyniesienie ze sobą flag Polski.

Zapisy od godz. 11 w biurze zawodów na plaży przy pomoście (udział w biegu bezpłatny). Start umowny do biegu o godz. 11.30.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl