Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-11-10 22:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Medale i odznaczenia na Święto Niepodległości

Olsztyn24
Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim | Więcej zdjęć »
W ramach Wojewódzkich Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się dzisiaj (10.11) uroczystość wręczenia medali i odznaczeń państwowych uświetniona występem Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej został odznaczony Janusz Zbigniew Wierzyński, zaś pośmiertnie Mikołaj Gwiaździński - za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczono natomiast za wybitne zasługi w działalności związkowej i społecznej Marka Mariana Przybysza.

Złotym Krzyżem Zasługi, za zasługi w działalności społecznej i samorządowej, na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego odznaczony został Ryszard Skawiński, zaś za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej Anna Kossakowska i Lech Andrzej Dobradin. Srebrnym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności społecznej i samorządowej - Krystyna Cegiełka i Zbigniew Bartłomiej Zabłocki, natomiast za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia Anna Irena Chyzopska i Joanna Jankowska.
R E K L A M A
banner
Brązowe Krzyże Zasługi otrzymali Beata Anetta Szeszko (za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia) oraz (za zasługi w działalności społecznej i samorządowej) Leszek Boczkowski, Andrzej Roman Bróździński, Marek Dobrzyń, Mieczysław Dzierlatka, Jan Krysiuk, Ewa Małgorzata Piotrkowska, Tadeusz Plawgo, Teresa Prokop, Bogusław Romatowski, Adam Szpak, Szczepan Worobiej, Leonard Zajączkowski, Henryk Żuchowski, Leszek Araszkiewicz, Dariusz Stanisław Rudnik i Grzegorz Paweł Smoliński, a także Roman Stefan Stachurski (za zasługi w działalności na rzecz ochrony środowiska oraz gospodarki wodnej), Danuta Czeczot (za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej) oraz (za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia) Krystyna Bukowska, Aneta Makowska, Paweł Szczepański i (za zasługi w działalności artystycznej i twórczej) Marek Kałuża, a także Henryk Zalewa za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej.

Postanowieniem prezydenta za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostali Medalem Złotym za Długoletnią Służbę (na wniosek wojewody) Marian Jakubas, Jan Ogrodniczuk, Alina Gawrych-Niedźwiecka, Jolanta Teresa Antoszewska, Jolanta Elżbieta Bednarska, Barbara Łastówka, Marek Maludziński, Danuta Marciniak, Barbara Polek, Krystyna Przybylska, Stanisław Henryk Siwkowski, Józef Szymański, Ewa Zając i Maciej Grzemski; na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Henryk Miłosz, natomiast na wniosek Ministra Finansów Gabriela Grzyb, Bożenna Lewandowska, Ryszard Pawlak, Grażyna Małgorzata Piechnik i Grażyna Traczyk, zaś na wniosek Ministra Edukacji Narodowej Ewa Cylwik-Miszczyszyn, Grażyna Barbara Giedryś, Ewa Teresa Gołębiowska, Mirosława Truszczyńska i Eliza Monika Wojtczak.

Medale Srebrne za Długoletnią Służbę otrzymali (na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji) Sławomir Dąbrowski, na wniosek Ministra Sprawiedliwości Bazyli Wawryniuk, na wniosek Ministra Finansów Mariusz Stanisław Poręba, Ewa Renata Tez i Krzysztof Paweł Drzewiecki; na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Adam Jacek Grabowski; na wniosek Ministra Edukacji Narodowej natomiast Stefan Jarosław Wasiuk.

Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę odznaczono na wniosek Ministra Finansów Agnieszkę Patorę, Sylwię Wachcińską, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Wojciecha Stanisława Kożuchowskiego i Witolda Młyńskiego, na wniosek Ministra Edukacji Narodowej Małgorzatę Bieniendę, Annę Małgorzatę Juran i Annę Kuskowską-Smułkę.

Decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na wniosek wojewody, Odznaką Honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” wyróżniony został Jan Mickiewicz. Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” uhonorowano Julitę Wiench-Kurłowicz i Adama Kurłowicza.

Po zakończeniu tej uroczystości odbyło się wręczenie 86 szkołom z regionu certyfikatu „Szkoła wierna dziedzictwu” przyznawanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Medale i odznaczenia na Święto Niepodległości

»

10-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
obrazekAutorski program nauczania ortografii powstał w SP 10czytaj »
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl