Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Ewa Mieszczyńska | 2017-11-11 22:29 | Rozmiar tekstu: A A A
Bo ważna jest pamięć

Warmińskie Jabłka Niepodległości

Olsztyn24
Akcja „Jabłka Niepodległości” lecealistów z XI LO (fot. archiw. XI LO - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Anglicy mawiają: zjedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci potrzebny. Uznając tę dewizę za piękną i prawdziwą, uczniowie XI Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie postanowili kontynuować rozpoczętą w zeszłym roku autorską akcję „Jabłka Niepodległości”.

I dlatego w piątek (10.11) - w wigilię Narodowego Święta Niepodległości – wyruszyli na ulice Olsztyna z przygotowanymi przez siebie koszami jabłek, udekorowanych barwami narodowymi, by dzielić się radością z nadchodzącego święta, częstując mieszkańców naszego miasta, zdrową przekąską - jabłkiem. Z uśmiechem na twarzach, dobrym słowem młodzież z trzech klas – 1B, 1D i 3A pod opieką swoich wychowawców – Macieja Urbaniaka, Ewy Mieszczyńskiej i Izabeli Piotrowskiej – częstowała napotkanych mieszkańców Olsztyna nie tylko warmińskim, dorodnym jabłkiem, ale i wręczała wykonane przez siebie piękne kartki z życzeniami „Radosnego Święta Niepodległości”.

Tegorocznej akcji licealistów przyświecało również hasło „Kartka dla Niepodległej” i dlatego zorganizowaną przez nich akcję poprzedziły wydarzenia wprowadzające w radosną atmosferę zbliżającego się święta – w szkole wysyłano e-kartki do bliskich i znajomych w ramach ogólnopolskiej akcji Mamy Niepodległą! (organizowanej przez Muzeum J. Piłsudskiego w Sulejówku), a 9 listopada – w Międzynarodowym Dniu Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem – uczniowie klasy 2B zasadzili na terenie szkoły żółte żonkile – kwiaty-symbole pamięci o dzieciach, niewinnych ofiarach holocaustu i II wojny światowej. Bo pamięć o ważnych, chlubnych wydarzeniach z historii naszego narodu i państwa naszym zdaniem powinna mieć radosną formułę, angażować we wspólne świętowanie i dzielenie się tą radością z innymi, ale powinna się także opierać na szerszej refleksji i pytaniu o kondycję człowieka, jego moralne wybory.
R E K L A M A
banner
Licealiści pozostawili radosne życzenia i jabłka także przedstawicielom władzy lokalnej – kuratorowi, prezydentowi miasta, marszałkowi województwa oraz przedstawicielowi rządu w terenie – wojewodzie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl