Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Halina Ławczyńska | 2017-12-03 12:23 | Rozmiar tekstu: A A A
IV Warmińsko–Mazurski Festiwal Chórów i Zespołów Wokalnych Uniwersytetów i Akademii Trzeciego Wieku

Hej, kolęda

Olsztyn24
Festiwal „Hej, kolęda” (fot. Halina Ławczyńska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sobotę (2.12) w Centrum Konferencyjnym UWM w Olsztynie odbył się IV Warmińsko-Mazurski Festiwal Chórów i Zespołów Wokalnych Uniwersytetów i Akademii Trzeciego Wieku „Hej, kolęda”. Festiwal został zorganizowany przez Akademię Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Honorowy Patronat nad festiwalem objął Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Jury obradowało w składzie: Jan Połowianiuk - przewodniczący, prof. zw. sztuk muzycznych, Tadeusz Niedźwiedź oraz Ewa Wankiewicz.

Główną nagrodę, Puchar „Grand Prix, ufundowaną przez marszałka województwa zdobył Chór „Lira” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wydminach.
R E K L A M A
banner
W kategorii „Chóry” nagrodzono „Wrzos” z UTW w Kętrzynie – I miejsce, „Nauczycielski Chór Kameralny” z UTW w Giżycku – II miejsce i „Cantiamo” z UTW w Działdowie – III miejsce.

Wyróżnienia przyznano chórom „Złota Jesień” z UTW w Ostródzie i „Pasjonata” z Warmińsko–Mazurskiego UTW.

W kategorii „Zespoły Wokalne” nagrodzono „Sekcję Biesiadną” z UTW w Mrągowie - I miejsce, „Lilianki” z UTW w Ostródzie - II miejsce oraz „Biesiadki” z UTW w Morągu” – III miejsce.

Wyróżnienia  przyznano zespołom wokalnym „Być Razem” z UTW w Nidzicy i „Canzonie” z UTW w Bartoszycach.

Na zakończenie festiwalu wspólnie zaśpiewano kolędę „Cicha noc”.
Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [2]
~haljul / 2017-12-04 17:16
Była to piękna prezentacja chórów i ich osiągnięć-pozostawiła niezapomniane wspomnienia. Każdy z chórów prezentował w swoim wykonaniu 3 utwory Występujące zespoły różniły się liczebnością, strojami-piękne. Zwróciłam uwagę-jak mało było panów. Chórzyści udawadniają nam że bez względu na wiek można żyć aktywnie a przede wszystkim czerpać radość ze wspólnego muzykowania.Każdy śpiewa jak potrafi a do chóru przyjmują wszystkich chętnych. Zamiast siedzieć w domu i ubolewać nad słabym zdrowiem chodzą na próby chóru-bo seniorzy kochają muzykę, lubią bawić się i śpiewać a potwierdzeniem tego są okazjonalne bale organizowane dla studentów UTW Próby chóru są okazją do wyjścia z domu, do spotkań towarzyskich, sposobem na radzenie z samotnością, smutkami i problemami dnia codziennego .Popieram pomysł zorganizowania Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów . W czerwcu 2017 były Światowe dnie polskich studentów UTW-wyjeżdżali zachwyceni, rozbawieni. W Olsztynie w 03.2018 odbędzie się XXI ogólnopolski Zlot Krystyn . Wielkie podziękowanie dla p. Wacława z Olsztyn 24 że w tak expressowym tempie wstawił na swoim por talu to spotkanie
~Krzysztof / 2017-12-03 15:38
Profesjonalnie przygotowany i przeprowadzony Festiwal w udostępnionej przez J.M. Rektora sali kongresowej. Świetnie przyjęty gromkimi brawami widzów po występie każdego chóru i zespołu.. Niezapomniana kilkugodzinna uczta muzyczno-wokalna :-). Sympatyczni dwaj" Starsi Panowie" - konferasjerzy. Gratulacje nagrodzonym i wyróżnionym. Doskonała "obsługa" fotograficzna Pani Halinki, życzliwie podpowiadającą zasady zaprezentowania się przed obiektywem :-). Modne i wzbudzające pożądanie kreacje, z gracją prezentowane przez panie w przerwie Festiwalu - bezcenne. Ciekawe czy zakiełkuje podpowiedż Przewodniczącego Jury o drzemiącym potencjale zorganizowania w naszym mieście Festiwalu Ogólnopolskiego.?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl