Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
FWM | 2017-12-04 14:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Tydzień z muzyką filmową w olsztyńskiej filharmonii

Olsztyn24
  | Więcej zdjęć »
Drugi tydzień grudnia w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej upłynie pod znakiem muzyki rodem z małego i dużego ekranu. W programie koncertów, które odbędą się w dniach 6-10 grudnia 2017 r. pojawią się najsłynniejsze tematy muzyczne z wielkich przebojów filmowych, w tym również z musicali i bajek. Tydzień z muzyką filmową w filharmonii rozpocznie „Koncert mikołajkowy z niespodzianką” programie, którego znajdą się kompozycje ilustrujące muzycznie filmowe bajki dla dzieci.

W Mikołajki, 6 grudnia o godz. 10.00, w sali koncertowej filharmonii rozpocznie się Koncert mikołajkowy z niespodzianką! Wykonawcy koncertu to:

» Piotr Sułkowski – dyrygent
» Magdalena Miśka-Jackowska – prowadzenie
» Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
R E K L A M A
banner
Kolejne trzy dni to czas na „Weekend z Muzyką Filmową”. Koncerty będą pilotem II edycji Arena Festival film & music – Ostróda 2018. Trzy koncerty z udziałem orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego odbędą się w dniach 7, 8 i 9 grudnia 2017 roku. 7 grudnia, o godz. 19.00, koncert, w repertuarze którego usłyszymy z m.in. muzykę z filmów dla dzieci. Koncerty kolejnych dni pilotażowych ostródzkiego festiwalu (8.12 godz. 19.00 i 9.12 godz.18.00) będą zawierały kompozycje pochodzące ze ścieżek dźwiękowych do filmów, które już dawno rozpoczęły samodzielne „życie muzyczne” na estradach koncertowych filharmonii całego świata. Oczywiście repertuar ten nie leży w tej samej „kategorii wagowej”, co dzieła mistrzów klasyki, jednak ze względu na popularność sztuki filmowej i siłę mediów, już dawno stał się istotnym elementem kulturotwórczym przyciągającym do sal koncertowych nawet tych, którzy na co dzień nie interesują się zbytnio muzyką artystyczną. Zważywszy na fakt, że do tworzenia muzyki filmowej producenci angażują najwybitniejszych kompozytorów oraz najlepsze orkiestry, nie dziwi olbrzymia i stale rosnąca popularność tego rodzaju twórczości. Świadczy o tym także duże zainteresowanie, jakie wzbudziła wśród słuchaczy I edycja Arena Festiwal film & music w czerwcu br. w Ostródzie.

Niejako w ramach zapowiedzi do II edycji Arena Festival film & music – Ostróda 2018 filharmonicy, z maestro Piotrem Sułkowskim na czele, zaprezentują w sali koncertowej filharmonii muzykę takich gwiazd muzyki filmowej jak: Howard Shore, (Władca Pierścieni), Klaus Badelt (Piraci z Karaibów), John Williams (Gwiezdne Wojny, Indiana Jones, Park Jurajski, Hary Poter), James Horner (Gladiator), Harry Gregson-Williams (Opowieści z Narni) czy Kristen Anderson-Lopez (Kraina Lodu). Pojawią się również kompozycje musicalowe, w tym muzyka Andrew Loyda Webera.

Koncerty poprowadzi Magdalena Miśka-Jackowska, dziennikarka Radia RMF Classic, autorka wielu radiowych programów poświęconych sztuce filmowej (m.in. „Mistrzowie drugiego planu”). Stworzyła Listę Przebojów Muzyki Filmowej. Jest laureatką nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za audycję „Moje kino” (2010). Z pewnością może być uznana za jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów radiowych w Polsce. Jako konferansjer związana m.in. z Festiwalem Muzyki Filmowej w Krakowie, prestiżowymi wydarzeniami kulturalnymi, festiwalami, licznymi koncertami muzyki klasycznej i filmowej w całym kraju.

Wykonawcy koncertów:

» Piotr Sułkowski – dyrygent
» Magdalena Miśka-Jackowska – prowadzenie
» Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Na zakończenie cyklu koncertów dedykowanych muzyce filmowej, w niedzielę (10.12) o godz. 11.00 na filharmonicznej estradzie zagra Koncertowa Orkiestra Dęta PSM II st. w Olsztynie. Zespół złożony z uczniów olsztyńskiego „muzyka” ma w swoim repertuarze m.in. szereg oryginalnie opracowanych kompozycji, wśród których ważne miejsce zajmuje muzyka filmowa. I to ona właśnie, zgodnie z ideą cyklu zajmie pierwsze miejsce w repertuarze niedzielnego koncertu rodzinnego zatytułowanego „Kamera. Akcja. Muzyka.”

Ze względu na dobór repertuar i oryginalny skład zespołu, umożliwiający wykonywanie symfonicznych opracowań, koncerty Orkiestry cieszą się zawsze wielką popularnością.

Założycielem i dyrygentem orkiestry jest Janusz Ciepliński – związany od 1998 r. z filharmonią trębacz i prelegent, doskonale znany publiczności. Oprócz batuty Janusz Ciepliński pojawi się na estradzie uzbrojony w słowo, którym wprowadzać będzie naszych młodszych i starszych słuchaczy w tajniki muzyki.

Z D J Ę C I A
logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl