Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-12-04 15:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Pomoc przed świętami trafi do najuboższych z regionu

Olsztyn24
Świateczna Zbiórka Żywności (fot. BŻ - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Zakończyła się Świąteczna Zbiórka Żywności zorganizowana w weekend (1-3.12) w sklepach w całej Polsce, również na Warmii i Mazurach. Teraz trwa liczenie produktów. Akcję w regionie przeprowadzono w 250 sklepach. Do pomocy przyłączyło sie ponad 4 tysiące wolontariuszy.

Tradycyjnie zbierana była żywność o dłuższym terminie przydatności, jak: mąka, olej, konserwy, cukier, przetwory warzywne i owocowe czy słodycze.

- Mieszkańcy Warmii i Mazur co roku są otwarci na naszą akcję – mówi Jolanta Markiewicz, koordynatorka zbiórki. – Każde, nawet niewielkie wsparcie jest ważne, bo sumując ofiarność naszych darczyńców wychodzi nam kilkadziesiąt ton żywności, która trafi jeszcze przed świętami do potrzebujących – dodaje.
R E K L A M A
banner
Zebrane produkty z tegorocznej Zbiórki trafiły do magazynu Banku Żywności w Olsztynie. Teraz są segregowane i liczone.

- Jak co roku mamy jeden cel. Chcemy dotrzeć z pomocą do jak największej liczby potrzebujących w naszym regionie, aby zapewnić im spokojne i radosne święta. Dzięki darczyńcom, wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym w akcję jest to możliwe - mówi Maciej Kamiński, dyrektor Banku Żywności w Olsztynie.

W ubiegłym roku podczas Zbiórki Bank Żywności zebrał 47 ton artykułów spożywczych, które następnie trafiły do najuboższych rodzin, osób niepełnosprawnych, domów dziecka, bezdomnych w regionie.

Bank Żywności w Olsztynie realizował tegoroczną zbiórkę przy wsparciu samorządów Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiatu Olsztyńskiego, Gminy Olsztyn, w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz ponad 45 organizacji i instytucji z Warmii i Mazur.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl