Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/UM | 2017-12-15 15:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Ulica Pieniężnego ponownie uruchomiona

Olsztyn24
Ulica Pieniężnego z lotu ptaka (fot. Dron X System) | Więcej zdjęć »
Olsztynianie znów mogą korzystać z ul. Pieniężnego. Przebudowywany od kwietnia trakt zostanie oddany do użytku w nocy z piątku na sobotę (15/16 grudnia). Niewielka część prac realizowana będzie jeszcze w następnym roku.

Budowa nowego mostu św. Jakuba była najważniejszym elementem tej inwestycji. Nowy obiekt został podniesiony o ok. 80 cm w stosunku do poprzedniego. Dzięki temu możliwe było połączenie pod nim chodnikiem i ścieżką rowerową parków Centralnego i Podzamcze. Przy okazji modernizacji ul. Pieniężnego – poza nową nawierzchnią – przebudowane zostały podziemne sieci, powstają nowe chodniki i ścieżki rowerowe.

Ulica Pieniężnego wraz z mostem świętego Jakuba to niezwykle istotna inwestycja z transportowego punktu widzenia – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Poza tym wiosną zobaczymy, jak efektownej metamorfozie uległa ulica, a także skorzystamy z bezkolizyjnego połączenia Parku Centralnego z Parkiem Podzamcze. Dodatkową atrakcją będą zlokalizowane przy katedralnych murach miejskie planty. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że będzie to następne bardzo przyjazne miejsce, z którego korzystać będą zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający nasze miasto.
R E K L A M A
banner
Otwarcie ulicy umożliwia powrót na dawne trasy autobusów komunikacji miejskiej – dziesięciu linii dziennych (101, 105, 107, 109, 111, 113, 116, 128, 136, 309) oraz dwóch linii nocnych (N01 i N02). Tym samym wznowione zostanie funkcjonowanie wielu przystanków komunikacji miejskiej.

Dziękuję państwu, codziennym użytkownikom tej arterii, za cierpliwość – dodaje Piotr Grzymowicz. – Sądzę, że została ona nagrodzona wygodną ulicą i piękną przestrzenią publiczną.

Przebudowa ul. Pieniężnego kosztowała ponad 16,5 mln złotych (16 695 914,38 zł). Unijne dofinansowanie objęło 85 procent tej sumy.

Otwarcie ulicy nie oznacza jednak końca robót budowlanych w tym miejscu. Nadal trwać będą prace związane m.in. z budową chodnika po stronie plant, przejścia pod mostem między parkami. W związku z tym, wprowadzana organizacja ruchu nie jest rozwiązaniem docelowym. Na tę chwilę zorganizowane będą dwa pasy ruchu (nie będzie wyznaczony buspas od pl. Roosevelta do al. Piłsudskiego).

Z D J Ę C I A
Olsztyn
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl