Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Promocja UG Dywity | 2017-12-15 15:37 | Rozmiar tekstu: A A A
Oryginalna promocja podolsztyńskiej gminy

Dywicki kalendarz w stylu retro

Olsztyn24
Okładka kalendarza (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »

Olbrzymi sterowiec w kształcie cygara unoszący się nad słynnym mostem na rzece Wadąg, gdzie kręcono scenę do „Stawki większej niż życie”, i ludzie wypoczywający w sielskiej zieleni nad rzeką – tak wygląda oryginalna okładka kalendarza ściennego na 2018 rok, który wydała Gmina Dywity.

Jak tłumaczą urzędnicy z Dywit, promocja gminy poprzez kalendarz w stylu retro z widokówkami miejsc z terenu gminy z początku XX wieku to sposób na wyróżnienie się spośród podobnych wydawnictw, ale i dobra okazja do pokazania mieszkańcom ciekawej historii gminy.  

Autorskie kalendarze wydajemy od dobrych kilku lat – wyjaśnia Jacek Niedzwiecki z Urzędu Gminy w Dywitach, który był pomysłodawcą kalendarza w stylu retro. – W poprzednich latach w kalendarzach pokazywaliśmy mieszkańcom najciekawsze wydarzenia i imprezy gminne, nasze placówki edukacyjne czy kapliczki warmińskie, a tym razem postanowiliśmy zabrać mieszkańców na niezwykłą wycieczkę w interesującą przeszłość naszej gminy.

Taka wycieczka byłaby jednak niemożliwa bez współpracy z Wojciechem Kujawskim, kolekcjonerem starych pocztówek i autorem cenionych ilustrowanych przewodników po dawnej Warmii i Mazurach. Okazało się, że w posiadaniu kolekcjonera jest ponad 30 widokówek z różnych miejscowości z terenu gminy Dywity. Do kalendarza zostało wybranych 13 najciekawszych, m.in. z Wadąga, Kieźlin, Dywit, Różnowa, Barkwedy, Brąswałdu, Bukwałdu, Sętala, Frączek czy Tuławek.
R E K L A M A
banner
Duża część naszych mieszkańców nawet pewnie nie wie, że Wadąg ze swoją karczmą, młynem i ciekawym krajobrazem był ulubionym celem wycieczek i odpoczynku mieszkańców Olsztyna, a w Barkwedzie był Dąb Napoleona, w którego pniu, według legend, miał się schronić w czasie bitwy w 1807 roku sam cesarz – mówi Jacek Niedzwiecki. – Takich smaczków na widokówkach zamieszczonych w kalendarzu jest dużo więcej. Niemal w każdej wsi była wtedy gospoda, a niektóre miejscowości, jak np. Frączki z młynem parowym, tartakiem i dużą kamienicą bardziej przypominały miasta niż wsie. Z kolei okładką nawiązujemy do bazy sterowców, która była w Dywitach i do naszego hasła promocyjnego „Gmina z polotem”.

Na podkreślenie zasługuje klimatyczna szata graficzna kalendarza, którą wykonali Tadeusz i Bartosz Burniewiczowie z Bury Design.

Ten kalendarz zdecydowanie wyróżnia się na tle podobnych wydawnictw wypuszczanych przez urzędy i inne instytucje publiczne - uważa Wojciech Kujawski.      

Gmina Dywity wydała kalendarz w nakładzie 1000 egzemplarzy. Promocja wydawnictwa odbędzie się 20 grudnia podczas wieczoru kolęd w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach. Kalendarz będzie dystrybuowany przez sołtysów oraz gminnego Facebooka.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl