Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2017-12-15 19:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Joanna Posoch „Przyjacielem Warmii”

Olsztyn24
Joanna Posoch w otoczeniu starosty Małgorzaty Chyziak i przewodniczącego Jerzego Laskowskiego | Więcej zdjęć »
Joanna Posoch, założycielka Lawendowego Pola w Nowym Kawkowie w gminie Jonkowo, od dzisiaj jest posiadaczką tutułu i statuetki „Przyjaciela Warmii”. Wyróżnienie odebrała dzisiaj (15.12) z rąk starosty olsztyńskiego Małgorzaty Chyziak i przewodniczącego Rady Powiatu Jerzego Laskowskiego przed rozpoczęciem XXX sesji Rady Powiatu w Olsztynie.

Tytuł „Przyjaciela Warmii” przyznaje Stowarzyszenie „Dom Warmiński”, którego członkiem jest m.in. Powiat Olsztyński. Ideą konkursu jest popularyzacja regionalnej tożsamości i krajobrazu kulturowego Warmii oraz honorowanie osób lub organizacji, które swą działalnością przyczyniają się do rozwoju regionalnej gospodarki turystycznej. Wnioskodawcą uhonorowania Joanny Posoch była starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.

Joanna Posoch jest absolwentką studiów etnograficznych, byłą właścicielką jednej z pierwszych w Polsce firm brokerskich. W 1999 r. porzuciła Warszawę, by rozpocząć nowy etap życia – na Warmii, w Nowym Kawkowie, gdzie założyła plantację lawendy. Obecnie Lawendowe Pole to gospodarstwo agroturystyczne, Lawendowe Muzeum Żywe im. Jacka Olędzkiego oraz Fundacja o tej samej nazwie, a także Tajemniczy Ogród, czyli mini ogród botaniczny roślin zapomnianych, manufaktura zielarska i miejsce, w którym można wziąć udział w warsztatach alchemicznych.
R E K L A M A
banner
Na wzór czasów minionych Joanna Posoch stworzyła miejsce, w którym etnologia spotyka się z botaniką, a świat etnograficzny z lawendowym. Muzeum zostało urządzone w drewnianym budynku tzw. łemkowskiej chyży, przeniesionej na Warmię z okolic Rzeszowa. Na poddaszu znajduje się suszarnia bukietów lawendy, a na parterze pomieszczenia wystawowe i sala, w której odbywają się warsztaty kierowane do osób szukających oderwania od pośpiechu dzisiejszego świata i powrotu do archaicznych czasów wspólnotowej pracy. Tu można poznać dawne techniki rękodzielnicze, a także zasady prowadzenia ekologicznej kuchni. Turyści odwiedzający warmińskie muzeum mogą nauczyć się, jak uprawiać lawendę i wykorzystywać jej zalety spożywcze i kosmetyczne, zbawienne dla zdrowia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Joanna Posoch odbiera tytuł i statuetkę „Przyjaciela Warmii”

»

15-12-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl