Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras./d. | 2018-01-02 15:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Lilianka pierwszą olsztynianką urodzoną w nowym roku

Olsztyn24
Mała Lilianka przyszła na świat w sylwestrową noc (fot. Jarosław Skórski) | Więcej zdjęć »
Urodziła się tuż po północy sylwestrową noc. Dzisiaj (2.01) Liliana otrzymała wyprawkę - body i czapeczkę jako symbol przynależności do olsztyńskiej społeczności.

Zgodnie z zapowiedzią, od 1 stycznia miasto radośnie wita każde nowo narodzone w Olsztynie dziecko. W Szpitalu Miejskim pierwsza w tym roku na świecie pojawiła się Liliana.

- Mała zaczęła się rodzić, kiedy usłyszała pierwsze petardy - opowiadają rodzice. - Dziesięć minut po północy była już z nami.
R E K L A M A
banner
Małą olsztyniankę oraz jej rodziców odwiedził dzisiaj (2.01) prezydent Olsztyna, który wręczył Lilianie pamiątkę - niemowlęce body i czapeczkę z identyfikacją miejsca urodzenia. Podobny prezent będą otrzymywać wszystkie nowo narodzone dzieci z Olsztyna. Po zarejestrowaniu malucha w Urzędzie Stanu Cywilnego, wyprawka zostanie wysłana rodzicom pod wskazany przy rejestracji adres.

- Jesteśmy dumni i cieszymy się z każdego nowego mieszkańca - mówi prezydent Grzymowicz. - Wyrazem ogromnej radości jest właśnie ta wyprawka. Mam nadzieję, że będzie miło wspominaną pamiątką, którą przechowuje się przez lata na dowód, że „jestem z Olsztyna”.

Pomysł obdarowania prezentem każdego nowo narodzonego mieszkańca nie ma charakteru pomocowego czy opiekuńczego. To jedynie symbol przynależności do lokalnej społeczności. Niemowlęce ubranka posiadają napis - hasła, które podkreślają cud nowego życia i powiązanie z Olsztynem. Pomysłów na nie było wiele, ostatecznie na czapeczce znalazł się napis „Olsztynianin/Olsztynianka z natury”, a na body: „Dziś Kopernik Ziemią rusza, jest w Olsztynie nowa dusza”.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~X / 2018-01-03 13:04
Panie Prezydencie a pierwszy Olsztynianin? Urodzony chwilę wcześniej, godz. 00:04 w Szpitalu Wojewódzkim został pominięty... Nie ładnie ...
~Super / 2018-01-03 11:02
Gratulacje!!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl