Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-01-11 20:13 | Rozmiar tekstu: A A A
Karnawał w WBP

„Piątka” zaprosiła najmłodszych czytelników na Bal u Kopciuszka

Olsztyn24
Bal u Kopciuszka w bibliotece „Piątka” | Więcej zdjęć »
W ramach realizowanego od 2013 roku cyklu „Popołudnie w Piątce”, Biblioteka Dzieci i Młodzieży „Piątka” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej zaprosiła dzisiaj (11.01) najmłodszych czytelników na Bal u Kopciuszka. Można było nie tylko pląsać na parkiecie w bajkowych strojach, ale przede wszystkim wysłuchać fragmentów bajki „Kopciuszek”.

- Raz w miesiącu spotykamy się z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat w ramach cyklu spotkań „Popołudnie w Piątce”. W każdym miesiącu mamy inny temat przewodni. Teraz, ponieważ mamy nowy rok i karnawał, zapraszamy dzieci do zabawy na Balu u Kopciuszka - wyjaśnia Maria Jończyk-Zegler, kierownik biblioteki „Piątka”.

Jak każde zajęcia w „Piątce”, również dzisiejsze poprowadzone zostały w oparciu o tekst literacki. Fragmenty scenicznej wersji bajki „Kopciuszek”, opracowanej przez Jana Brzechwę, przeczytała uczestnikom zabawy kierownik Jończyk-Zegler. Wśród tych fragmentów był również i ten, w którym Kopciuszek bierze udział w królewskim balu. Tekst bajki doskonale komponował się ze scenariuszem zabawy.
R E K L A M A
banner
Poza słuchaniem bajki i tańcem uczestnicy Balu u Kopciuszka wykonywali też zadania postawione im przez bibliotekarzy, grali na instrumentach perkusyjnych, a na koniec chętnie wykonywali sobie zdjęcia w karnawałowych strojach.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Bal u Kopciuszka

11-01-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl