Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2018-01-17 10:12 | Rozmiar tekstu: A A A
Promocja książki „Przebojowa pani Genia”

Historia Sybiraczki z Dywit

Olsztyn24
Okładka książki | Więcej zdjęć »

Gmina Dywity zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności Kresowiaków i Sybiraków oraz ich rodziny na spotkanie autorskie z Genowefą Lis-Obuchowicz i promocję książki „Przebojowa pani Genia”. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (17.01) o godz. 18 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Dywity.

Spotkanie poprowadzi redaktor Marek Książek, współautor książki, a jej fragmenty przeczyta Alicja Kochańska z Teatru Jaracza w Olsztynie.  Gościnnie na fortepianie zagra Natalia Klykowa z Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach.

Książkę, którą wydała Gmina Dywity, i która jest hołdem dla wszystkich Kresowiaków i Sybiraków, zamieszkałych po wojnie w gminie Dywity, objęło patronatem Muzeum Pamięci Sybiru. „Przebojowa pani Genia” to świadectwo i historia trudnych losów rodzinnych mieszkanki Dywit, blisko 94-letniej Genowefy Obuchowicz z domu Lis, która pochodzi z Kresów Wschodnich i podczas wojny została zesłana z bliskimi na okrutną Syberię.
R E K L A M A
banner
Ale się nie poddała, przeżyła i ostatecznie po II wojnie światowej osiadła w gminie Dywity, gdzie cieszyła się społecznym uznaniem, była trzy razy sołtysem Dywit i ciężko pracowała na gospodarce. W książce, która liczy 210 stron są momenty straszne, trudne, ale również nie brakuje w niej optymizmu i radosnych momentów, bo takie było życie głównej bohaterki.

Wszystkie osoby, które wezmą udział w spotkaniu z niezwykłą kobietą otrzymają bezpłatnie egzemplarz książki  „Przebojowa pani Genia” (jest szansa, że z osobistą dedykacją tytułowej pani Geni), a także hitowy kalendarz retro Gminy Dywity.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl