Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2018-01-26 22:30 | Rozmiar tekstu: A A A
Wernisaż w Galerii Stary Ratusz WBP

Konie (i nie tylko) na rysunkach Magdaleny Muraszko-Kowalskiej

Olsztyn24
Wystawa „Konie rysowane” w Galerii Stary Ratusz WBP | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie otwarto dzisiaj (26.01) wystawę rysunków olsztynianki mieszkającej obecnie w Warszawie Magdaleny Muraszko-Kowalskiej zatytułowaną „Konie rysowane”

Magdalena Muraszko-Kowalska jest absolwentką Liceum Plastycznego w Olsztynie, o specjalności plastyk ceramik. Zafascynowana sztuką starożytną, trafiła na archeologię na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie pod okiem profesora Andrzeja Niwińskiego obroniła pracę z ceramiki Trzeciego Okresu Przejściowego, kontynuując niniejszym swoje zamiłowanie do skorup. Na wykopaliskach zajmuje się również głównie nimi oraz wszelką dokumentacją rysunkową zabytków. Po studiach życie rzuciło ją w objęcia korporacji. Po 10. latach rzuciła biurową posadę i zajęła się zawodowo rysunkiem.

Konie kocha od dzieciństwa. Jeździeckie szlify zdobywała w Ośrodku Jeździeckim UWM w Olsztynie. Obecnie ma uprawnienia instruktorskie i sędziowskie w dyscyplinie ujeżdżanie, skoki i WKKW.
R E K L A M A
banner
Rysuje nie tylko konie, również psy, koty, portrety ludzi - wszystko co da się narysować, ale najwięcej radości sprawia jej właśnie rysowanie koni.

Jej prace można oglądać w Starym Ratuszu przez dwa tygodnie, a także w Internecie na stronie: www.rysunkimagdy.pl.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~danka / 2018-01-28 09:25
Konie piekne !
~Iwona Jaworska z Olsztyna. / 2018-01-27 19:50
Piękne rysuneki pięknych zwierząt. Autorka prac bardzo zdolna i pracowita. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli podziwiać Jej prace. Może pokusi się o inne tematy. Mam również nadzieję zobaczyć Jej prace w kolorze. Dziękuję za cudowne przeżycia.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy „Konie rysowane” Magdaleny Muraszko-Kowalskiej

26-01-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl