Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
FWM | 2018-02-05 12:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Gary Guthman zagra w olsztyńskiej filharmonii

Olsztyn24
 
Gary Guthman show – Salute to swing! - to tytuł koncertu, który odbędzie się w piątek, 9 lutego 2018 roku, o godz. 19.00 w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii. Solistą wieczoru będzie wybitny trębacz Gary Guthman, a towarzyszyć mu będą: sekcja jazzowa i filharmonicy warmińsko-mazurscy pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

(…) musisz wiedzieć, że gdy Guthman zwilża usta i podnosi trąbkę - coś wspaniałego się wydarzy! - tak napisał recenzent The Washington Post po koncercie z udziałem Gary Guthmana.

Ten amerykański trębacz jazzowy, kompozytor, aranżer i showman uczynił z Polski swoją drugą ojczyznę. Urodził się w Portland w stanie Oregon. Przeszedł klasyczny cykl studiów artystycznych. Do grona jego muzycznych mistrzów należą: Jack Dalby, Joyce Johnson oraz słynny Fred Sautter. Gary Guthman studiował także kompozycję, aranżację i orkiestrację pod kierunkiem takich legend muzyki jak: Henry Mancini oraz Don Costa. Wielokrotnie współpracował jako lider Big-Band’u i solista z takimi gwiazdami jak: Stan Kenton, Louis Bellson, Dorsey Brothers Big Band, Clark Terry oraz Bee Gees, Tom Jones, Aretha Franklin, Paul Anka, Ginger Rogers, Dionne Warwick, Frankie Avalon, Burt Bacharach, Tony Bennett, Roger Whitaker, Michel Legrand, Neil Sadaka, Michael Bublé.
R E K L A M A
banner
W 2002 roku został uhonorowany doroczną nagrodą krytyki amerykańskiej jako solista i równocześnie aktor rewii muzycznej Forewer Swing, która przez 2 lata z wielkim sukcesem odbywała tournée po USA. W czerwcu 2004 odbyła się premiera jego produkcji Swingmatism na Vancouver Jazz Festival. Jest wykonawcą, autorem, producentem i aranżerem projektów muzycznych: A Tribute to Harry James, The Trumpet Greats, Swing, Swing, Swing, oraz kompozytorem Master and Margarita (2008) i  Solar Eclipse ( 2011) . W ciągu przeszło 30 lat swojej muzycznej kariery Gary Guthman występował jako solista z ok. 250 orkiestrami symfonicznymi na kilku kontynentach, lecz artysta najwyżej ceni sobie występ z New York Pops Orchestra w Carnegie Hall w Nowym Jorku na osobiste zaproszenie Skitch'a Hendersson'a - założyciela i wieloletniego dyrektora New York Pops.

Gwarancją doskonałej współpracy i zespolenia solisty, sekcji jazzowej i zespołu klasycznych instrumentalistów będzie z pewnością osoba Sławomira Chrzanowskiego, wszechstronnego i doświadczonego polskiego dyrygenta. Artysta w swoje karierze dyrygował blisko 70-cioma orkiestrami na świecie, w tym wszystkimi polskimi orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi. Współpracuje również z teatrami muzycznymi. Jest honorowym dyrygentem MWC Symphony Orchestra we Fredericksburgu (USA). W 2002 r. wystąpił w słynnych salach koncertowych Ameryki - Carnegie Hall w Nowym Jorku z koncertem muzyki polskiej, oraz Orchestra Hall w Chicago – z koncertem Trzech Polskich Tenorów inaugurującym nowy sezon koncertowy Paderewski Symphony Orchestra. Od roku 2004 stale współpracuje ze słynną orkiestrą Chicago Philharmonic, zaś w roku 2005 zadebiutował w Chinach prowadząc Wuhan Symphony Orchestra. W 1990 roku w wyniku konkursu objął stanowisko Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Filharmonii Zabrzańskiej, którą prowadzi do dziś. Z orkiestrą tą zrealizował ponad 2500 koncertów w kraju i za granicą.

W koncercie pt. Gary Guthman show – Salute to swing!  artyści zaprezentują m.in. kompozycje: George Gershwina, Leroya Andersona, Glenna Millera, Luisa Armstronga, oraz utwory inspirowane swingiem lat czterdziestych w aranżacjach m.in. T. Banksa, A. Gililanda, F. Stride i G. Guthmana.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl