Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-02-13 15:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Z Szyman polecimy do Dortmundu

Olsztyn24
Uczestnicy spotkania prasowego w Urzędzie Marszałkowskim (fot. archiw. UM) | Więcej zdjęć »
Pierwszy lot z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Dortmundu w zachodnich Niemczech zaplanowano na 14 maja 2018 roku. Podczas dzisiejszego (13.02) spotkania z przedstawicielami mediów o nowym połączeniu poinformowali marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz Gabor Vasarhelyi z Wizz Air.

Obecnie z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury można polecieć do Londynu-Luton (Wizzair), Londynu-Stansted (Ryanair). Z kolei 27 marca 2018 roku zostaną uruchomione loty do Lwowa (LOT), natomiast w okresie od 19 czerwca do 4 września podróże do Burgas (Bułgaria) oraz Kolonii (Niemcy) obsługiwać będzie firma lotnicza Small Planet.  

Siatka połączeń z warmińsko-mazurskiego lotniska poszerzy się niebawem o bezpośrednie połączenie z kolejnym europejskim miastem. Już w połowie maja zostaną uruchomione regularne loty do Dortmundu. Nowa trasa do Zagłębia Ruhry z pewnością wzmocni relacje biznesowe oraz turystyczne pomiędzy Polską i Niemcami.
R E K L A M A
banner
- Już od dawna mieszkańcy naszego regionu zainteresowani byli tym kierunkiem – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Jest on dla nas bardzo istotny, także z innych powodów, tym bardziej, że port w Dortmundzie ma bardzo duże znaczenie logistyczne. To okno nie tylko na Europę, ale również na cały świat. Cieszę się, że siatka połączeń z naszego lotniska ciągle się powiększa i zwiększa się liczba osób, które z niego korzystają. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury od początku funkcjonowania obsłużył już ponad 160 tys. pasażerów.

Trasę obsługiwać będzie Wizz Air, czyli największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej.

- To dla mnie wielka przyjemność, że możemy przekazać Państwu tę informację - mówił Gabor Vasarhelyi, menedżer do spraw komunikacji w Wizz Air. - My już od dawna promujemy region Warmii i Mazur wśród naszych klientów. Wierzę, że turyści z Niemiec zdecydują się jeszcze liczniej odwiedzać ten uroczy region, co wpłynie korzystnie również na rozwój lokalnego rynku pracy. To także dogodne rozwiązanie w kontekście turystycznych wyjazdów weekendowych.

Loty będą się odbywać się dwa razy w tygodniu - poniedziałki oraz piątki. Już teraz można rezerwować bilety, które kosztują od 59 zł.

Z D J Ę C I A
Komentarze [7]
~do ostpreussener / 2018-02-14 19:15
U rodzinki w Szczytnie czy Świętajnie?
~ostpreussener / 2018-02-14 16:47
Wszystko wam nie pasuje, a mnie akurat się podoba. Dwie godzinki i jestem u rodzinki :)
~ / 2018-02-14 15:11
Ile razy już to PSL-PO towarzystwo robiło konferencje, nowe kierunki ogłaszało??? A potem klapa za klapą. Mam osobiście jedną radę, mniej ścianej więcej pracy. A lotnisko to trup, żadna reanimacja mu nie pomoże.
~Kebiz / 2018-02-14 13:27
Wczoraj zapytałem czy polecimy też do Radomia. Nie ma odpowiedzi ani mego pytania. Czyżby było obraźliwe ?
~Dik / 2018-02-14 07:07
Kuchciński nic nie da promowanie twojej gęby, naród nie taki głupi i tego już nie kupi
~PSL-nie głosuję / 2018-02-13 17:12
Urszula Pasławska z PSL na FB napisała "Pedagogika wstydu odchodzi do przeszłości? Kompromitacja na arenie międzynarodowej, oszukani seniorzy i rolnicy, sprawa senatora Koguta - no rzeczywiście, same powody do dumy...". Zapomniała pochwalić się ile województwo pod skrzydłami jej partii dopłaca do lotniska, jak słabo wydaje fundusze unijne, jak to niedawno GPC opisała sprawę kuzynki itd itd. A wicie co, odkryłem że PSL i PO mają ten sam program wyborczy: NIC.
~Olsztyniak / 2018-02-13 16:52
Z Szyman polecimy pod Głupiego Chatę - tylko kiedy
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl