Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-03-02 10:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Ałbena Grabowska gościem WBP

Olsztyn24
Ałbena Grabowska | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie gościła wczoraj (1.03) Ałbena Grabowską, autorka sagi „Stulecie Winnych”, „Alicji w krainie czasów” oraz wydanej w minionym roku książki „Ostatnia chowa klucz”.

Ałbena Grabowska (ur. 1971 w Pruszkowie) znana jest szerszej publiczności jako pisarka, jednak zanim zaczęła pisać, spełniała się jako lekarz neurolog i epileptolog, planowała również karierę naukową w tym zawodzie. Pisarka - córka Bułgarki i Polaka - chociaż wychowana w Polsce, ma silne związki z Bułgarią i biegle posługuje się językiem bułgarskim.

Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie. Posiada dwa stopnie specjalizacji, w tym certyfikat z epileptologii przyznany najmłodszej osobie w Polsce. W 2004 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Pracowała m.in. w Klinice Neurologii i Epileptologii w Warszawie, a także w Zakładzie Patofizjologii i Elektroencefalografii w szpitalu dziecięcym w Dziekanowie Leśnym. Nadal jest aktywna zawodowo, m.in. jako sekretarz Polskiego Towarzystwa Epileptologii.
R E K L A M A
banner
Przez wiele lat pisywała dla Tele Tygodnia, Życia na Gorąco, Halo czy Claudii - odpowiadała na listy do lekarza i prowadziła rubryki porad lekarskich.

Na rynku wydawniczym zadebiutowała powieścią „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Pisze książki zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych.

Autorka m.in. o swojej przygodzie z pisarstwem, rozwijaniu pasji twórczej, perypetiach wydawniczych, a także pracy nad serialową adaptacją „Stulecia Winnych” opowiedziała podczas wczorajszego spotkania. Zapraszamy do zapoznania sie z jego zapisem wideo, który wkrótce opublikujemy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Ałbena Grabowska gościem WBP w Olsztynie

02-03-2018

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl