Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2018-03-02 13:51 | Rozmiar tekstu: A A A

W Sądzie Okręgowym w Olsztynie otwarto sądowy Punkt Mediatorów

Olsztyn24
Punkt Mediatorów w Sądzie Okręgowym w Olsztynie (fot. archiw. SO w Olsztynie)
W siedzibie Sądu Okręgowego w Olsztynie został uruchomiony stały Punkt Mediatorów. Punkt jest dostępny dla każdej osoby zainteresowanej mediacją.

Punkt Mediatora jest usytuowany w holu na parterze budynku Sądu Okręgowego w Olsztynie (w pomieszczeniu użytkowanym uprzednio na cele kiosku). Dyżurujący w nim mediatorzy udzielają bezpłatnych informacji na temat mediacji.

Ponadto w punkcie mogą odbywać się także spotkania informacyjne wyznaczone przez sąd. W tym celu sędzia może wyznaczyć termin posiedzenia, na który wzywa strony, bądź zarządzić przerwę w trwającej właśnie rozprawie i skierować strony na spotkanie informacyjne, podczas którego strony otrzymają wszechstronną informację dotyczącą możliwości mediacji i podejmą decyzję, czy chcą z niej skorzystać.
R E K L A M A
banner
Punkt Mediatorów to inicjatywa realizowana we współpracy z mediatorami z listy stałych mediatorów prowadzonej przez prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie oraz mediatorami okręgu olsztyńskiego. Jej celem jest promowanie wśród społeczeństwa polubownego rozwiązywania sporów oraz propagowanie w strukturach sądownictwa powszechnego zarówno samej idei mediacji, jak też przeprowadzania posiedzeń mediacyjnych oraz spotkań informacyjnych.

Opracowany program ma przybliżyć społeczeństwu praktyczne zalety mediacji, jakimi są m.in. umożliwienie zwaśnionym stronom swobodnej rozmowy, która może doprowadzić do wypracowania wspólnego rozwiązania, sprzyjanie obniżeniu poziomu negatywnych emocji oraz zrozumieniu potrzeb własnych i drugiej osoby, a przez to zmniejsza obciążenie psychiczne związane z sytuacją konfliktową, a także skrócenie czasu trwania postępowania sądowego oraz obniżenie kosztów procesu.

Dyżury w Punkcie Mediatorów odbywają się według harmonogramu umieszczonego na stronie internetowej BIP Sądu Okręgowego w Olsztynie (www.olsztyn.so.gov.pl) w zakładce Informacje – Mediacja pt. „Dyżury Mediatorów w Siedzibie Sądu Okręgowego w Olsztynie”, a także na tablicy ogłoszeń przed punktem dyżurów mediatorów.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl