Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2018-03-06 12:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Ostatni bieg CITY TRAIL w edycji już w sobotę!

Olsztyn24
Bieg CITY TRAIL (fot. Grzegorz Czykwin - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sobotę (10.03) odbędzie się szósta – ostatnia w sezonie 2017/2018 impreza w ramach przełajowych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Olsztynie. Już dzisiaj wiadomo, że 257 zawodników wzięło udział w co najmniej czterech biegach i zrealizowało cel, jakim jest ukończenie cyklu. Do tej grupy nadal mają szansę dołączyć kolejne osoby – blisko 150 biegaczy i biegaczek ma na koncie trzy biegi. Elektroniczne zapisy do zawodów trwają do końca dnia we wtorek, 6 lutego. Rejestracja będzie możliwa również w dniu biegu.

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody na dystansie 5 km, organizowane w formule Grand Prix – medale i nagrody nie są przyznawane po każdym biegu, ale po zakończeniu sezonu, na który składa się sześć imprez w danej lokalizacji. Aby zostać sklasyfikowanym należy pobiec co najmniej cztery razy. Taka formuła sprzyja systematycznemu bieganiu - ten fakt podkreślają zarówno zawodnicy z czołówki, jak i traktujący bieganie jako formę spędzania wolnego czasu i odskocznię od codzienności.

- Comiesięczne starty idealnie komponują się z moim planem treningowym w okresie przygotowawczym, gdzie kładę nacisk na siłę biegową, trening ogólnorozwojowy, większy kilometraż , a zarazem bieganie w terenie urozmaiconym. Jest to dobry bodziec dla organizmu, który ma na celu podniesienie mojej dyspozycji. W zeszłym roku potwierdziło się, że bieganie w CITY TRAIL w miesiącach jesienno-zimowych to była dobrze obrana droga – w sezonie zanotowałam progres i poprawiłam swoje rekordy życiowe na dystansach: 5000 m, 10000 m, 5 km, 10 km oraz w półmaratonie – podkreśla Aleksandra Brzezińska, posiadaczka kobiecego rekordu wszystkich tras CITY TRAIL (16:37), brązowa medalistka Halowych Mistrzostw Polski na 3000 m z tego roku.
R E K L A M A
banner
Na trasie nad Jeziorem Długim rywalizacja w tym sezonie jest bardzo zacięta – w pięciu biegach było trzech zwycięzców. Jednym z nich jest Paweł Pszczółkowski, który wygrał dwa razy i jest aktualnie na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Nie oznacza to, że może już spać spokojnie - nadal szanse na zwycięstwo mają Tomasz Kowalski i Dawid Worobiec. Wśród kobiet liderką jest Aleksandra Wiśniewska, ale start w sobotnich zawodach zapowiedziała Aleksandra Lisowska, która ma na koncie trzy wygrane biegi, więc jeśli pojawi się nad Jeziorem Długim na ostatnich zawodach, najpewniej to ona zostanie zwyciężczynią cyklu.

Uroczyste podsumowanie edycji, podczas której rozdane zostaną medale oraz nagrody odbędzie się 3 kwietnia w auli Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

- Sobotnim biegiem kończymy kolejny udany sezon CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Olsztynie. Jako firma odpowiedzialna społecznie bardzo chętnie angażujemy się w inicjatywy promujące w ten sposób aktywny styl życia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. – Chcemy zachęcać Polaków do codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, regularnych badań okresowych i pozytywnego nastawienia do życia. To fantastyczne, że razem z uczestnikami udało nam się przebiec tak wiele kilometrów w szczytnym celu jakim jest popularyzacja zdrowego trybu życia – dodaje.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w skali ogólnopolskiej odbywa się od 2012 roku. Aktualnie na mapie imprezy jest 11 lokalizacji: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Każdym zawodom towarzyszą biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior, organizowane pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Zawody te mają wymiar charytatywny – połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

******

Harmonogram imprezy:

» 8:30 – otwarcie biura zawodów (polana w okolicy mostu nad Jeziorem Długim)
» 9:30 – 10:10 – biegi CITY TRAIL Junior
» 10:30 – zamknięcie biura zawodów
» 11:00 – start biegu głównego

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl