Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
WMOSG | 2018-03-30 18:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Występy, zabawy i nauka w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców

Olsztyn24
Dzień Teatru w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców (fot. WMOSG - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W czwartek (29.03) w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie świętowano Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji dzieci przedstawiły pełną humoru inscenizację utworu Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Tego samego dnia podopieczni ośrodka nauczyli się również, jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

Mali aktorzy zaprezentowali się publiczności w strojach warzyw. Swoim występem pełnym humoru, zachęcili widzów do zdrowego odżywiania, a w szczególności do jedzenia owoców i warzyw. Po przedstawieniu rozpoczęła się zabawa w kalambury, w którą zaangażowano pozostałych uczestników przedsięwzięcia. Każdy mógł się wcielić w role aktorskie.

Tego dnia w kętrzyńskim ośrodku gościł również Andrzej Paczkowski, kierownik Biura Oddziału Rejonowego PCK w Kętrzynie wraz z dwoma instruktorami. Przedstawiciele PCK pokazali podopiecznym, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Omówiono najważniejsze i najczęstsze sytuacje zagrożenia zdrowia lub życia. Dzieci uważnie słuchały i brały udział w zajęciach praktycznych. Podopieczni pod czujnym okiem specjalistów ćwiczyli symulowane scenki z użyciem fantomu. Poznali też sprzęt ratujący życie i co najważniejsze zapamiętali europejski numer alarmowy.
R E K L A M A
banner
Ten wyjątkowy, pełen wrażeń dzień był okazją do integracji i zabawy, nie tylko dla najmłodszych podopiecznych ośrodka ale i dorosłych, którzy spędzili miło czas.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~A Polscy bezdomni / 2018-03-31 17:10
bici i poniewierani grzebią w śmietnikach i tam tez nocuja. teraz nawet smietniki im zamykają żeb umierali z głodu a te byki w osrodku wczasowym
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl