Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-04-08 16:47 | Rozmiar tekstu: A A A
Taniec Wielkanocny w Olsztynie

Zatańczyli dla Jezusa

Olsztyn24
VI Taniec Wielkanocny w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Po raz szósty olsztynianie wzięli dzisiaj (8.04) udział w Tańcu Wielkanocnym. Imprezę na Starym Mieście, jak zwykle, zorganizowała Olsztyńska Grupa Wodzirejów Wodzireje.pl

Próby do tegorocznego tańca trwały od 19 marca w sali pod klasztorem Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Pana Tadeusza. W próbach brało udział około 50 osób, które dzisiaj, ubrane w koszulki z logo imprezy, stanowiły trzon tanecznego korowodu. Szybko jednak do wspólnej zabawy tancerze wciągnęli publiczność. Ostatecznie na Starym Mieście zatańczyło nawet 200 osób!

Taniec Wielkanocny to uliczny taniec wykonywany w okresie Wielkanocy na całym świecie. Pomysłodawcą Tańca Wielkanocnego jest protestancki Ruch UpToFaith. W Polsce Taniec Wielkanocny wykonywany jest od 2010 roku. Organizacji podejmują się chrześcijanie z dobrej woli, z chęci wyrażenia radości ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
R E K L A M A
banner
W Olsztynie po raz pierwszy tancerze wykonali Taniec Wielkanocny na staromiejskim rynku 7 kwietnia 2013 roku. Od tamtego czasu wydarzenie organizowane jest corocznie.

Więcej o olsztyńskim Tańcu Wielkanocnym na naszych zdjęciach i filmie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Taniec Wielkanocny 2018 w Olsztynie

08-04-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl