Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-04-20 10:58 | Rozmiar tekstu: A A A

21 stypendiów przyznało miasto młodym artystom

Olsztyn24
Tegoroczni stypendyści | Więcej zdjęć »
Dwudziestu jeden młodych artystów z Olsztyna otrzyma w tym roku stypendia artystyczne samorządu Olsztyna. Na ten cel władze miasta przeznaczyły 64 tys. złotych. Wczoraj (19.04) większość stypendystów zgłosiła się w Urzędzie Miasta, by z rąk prezydenta Piotra Grzymowicza osobiście odebrać akty potwierdzające przyznanie stypendiów.

Stypendia artystyczne samorządu Olsztyna przyznawane są od 2001 roku. Do tej pory otrzymały je 432 osoby na kwotę ponad 1 193 tys. zł.

W ramach konkursu do urzędu wpłynęło 61 wniosków o przyznanie stypendiów dla plastyków, muzyków, tancerzy, fotografów, aktorów teatralnych i literatów. Złożona z miejskich radnych, członków Komisji Kultury Rady Miasta komisja, rozpatrzyła wnioski i dołączone do nich dokumenty, zaproponowała przyznanie stypendiów 21 osobom.
R E K L A M A
banner
Miesięczne stypendium to równowartość 2100 zł brutto. Przyznano je na okres od 1 do 3 miesięcy, tj. 13 stypendiów 1-miesięcznych (teatr, taniec, muzyka), 7 stypendiów 2-miesięcznych (plastyka, muzyka, taniec) i 1 stypendium 3-miesięczne (literackie).

Pełna lista stypendystów przedstawia się następująco:

1. Ewelina Bemnarek (miesięczne) - na organizację wyjazdu i udział w XI Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Mistrzostwa Aktorskiego i Ruchu Scenicznego w Petersburgu.

2. Dominik Bloch (miesięczne) - na udział w warsztatach tanecznych w Izraelu, prowadzonych przez Batsheva Dance Company. 

3. Maja Cierach (miesięczne) - na doskonalenie gry na fortepianie poprzez udział w konkursach i warsztatach pianistycznych oraz na strojenie fortepianu.

4. Dawid Dziarkowski (miesięczne) - na kupno obiektywu fotograficznego do wykonywania zdjęć ze spektakli oraz innych projektów kulturalnych.

5. Michał Felczak (miesięczne) - na organizację wyjazdu i udział w XI Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Mistrzostwa Aktorskiego i Ruchu Scenicznego w Petersburgu. 

6. Krzysztofa Gomółka-Pawlicka (miesięczne) - na udział w warsztatach tanecznych w Izraelu, prowadzonych przez Batsheva Dance Company.

7. Marta Jogunica (miesięczne) - na organizację wyjazdu i udział w XI Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Mistrzostwa Aktorskiego i Ruchu Scenicznego w Petersburgu.

8. Weronika Lesiak (miesięczne) - na udział w warsztatach tanecznych w Izraelu, prowadzonych przez Batsheva Dance Company.

9. Patrycja Łobodzińska (miesięczne) - na udział w warsztatach tanecznych w Izraelu, prowadzonych przez Batsheva Dance Company.

10. Natalia Świniarska (miesięczne) - na udział w warsztatach tanecznych w Izraelu, prowadzonych przez Batsheva Dance Company.

11. Filip Toroński (miesięczne) - na organizację wyjazdu oraz udział w XI Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Mistrzostwa Aktorskiego i Ruchu Scenicznego w Petersburgu.

12. Katarzyna Trzeszczkowska (miesięczne) - na organizację wyjazdu oraz udział w XI Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Mistrzostwa Aktorskiego i Ruchu Scenicznego w Petersburgu.

13. Piotr Tymczak (miesięczne) na organizację wyjazdu oraz udział w XI Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Mistrzostwa Aktorskiego i Ruchu Scenicznego w Petersburgu.

14. Małgorzata Bancewicz (na okres dwóch miesięcy) – na nagranie z działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury Olsztyńską Grupą Smyczkową „Absolwent” płyty z hymnem „O Warmio moja miła” w jazzowej aranżacji.

15. Michał Baran (na okres dwóch miesięcy) - na upowszechnianie polskich tańców narodowych poprzez udział w dwuletnim kursie instruktora tańca ludowego, udział w turniejach tańców polskich w formie towarzyskiej oraz na organizowanie cyklicznych imprez tanecznych przy muzyce na żywo, z których każda rozpoczynałaby się krótkim kursem konkretnego polskiego tańca narodowego.

16. Marta Jakimicha (na okres dwóch miesięcy) - na wyjazd na warsztaty taneczne „Summer Intensive” w Lizbonie.

17. Angelika Saniewska-Obarek (na okres dwóch miesięcy) - na projekt „Bóg, Honor, Ojczyzna” - namalowanie na jedwabiu 30 obrazów-sztandarów formatu 50x200 cmi 100x200 cm oraz prezentację tych prac w przestrzeni publicznej Olsztyna;

18. Natalia Skowrońska-Iwańczyk (na okres dwóch miesięcy) - na przygotowanie i wydanie kalendarza artystycznego na rok 2019 „Oblicze Olsztyna 2019”.

19. Wiktor Sulima (na okres dwóch miesięcy) - na doskonalenie gry na trąbce poprzez udział w warsztatach instrumentalnych i konkursach muzycznych.

20. Alicja Wojciechowska (na okres dwóch miesięcy) - na upowszechnianie polskich tańców narodowych poprzez udział w turniejach tańców polskich w formie towarzyskiej oraz na organizowanie comiesięcznych bezpłatnych spotkań/lekcji z folklorem dla uczniów klas 1–3 olsztyńskich szkół podstawowych, a także cyklicznych imprez tanecznych przy muzyce na żywo, z których każda rozpoczynałaby się krótkim kursem konkretnego polskiego tańca narodowego.

21. Marta Kruk (na okres trzech miesięcy) – na opracowanie oraz wydanie podręcznego i niekonwencjonalnego przewodnika po Olsztynie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Stypendia artystyczne samorządu Olsztyna 2018

20-04-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl