Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Agnieszka Deoniziak | 2018-05-11 11:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Pacjenci szpitala dziecięcego posadzili dąb na 100-lecie niepodległości Polski

Olsztyn24
Dąb posadzono przy pawilonie rechabilitacyjnym szpitala (fot. WSSD - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Pacjenci szpitala dziecięcego w Olsztynie posadzili wczoraj (10.05) dąb z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyhodowany przez olsztyńskich leśników dąb rośnie przed wejściem do pawilonu rehabilitacyjnego szpitala.

 

- Nie ma chyba drzewa bardziej statecznego niż dąb i cieszę się, że nasi pacjenci przypominają o tym, że sadząc to drzewo chcemy dać świadectwo patriotyzmu - podkreśliła dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. - Będziemy ten dąb podlewać, by rósł w siłę! Prezydent RP powiedział kiedyś, by świętując rocznicę odzyskania niepodległości pamiętać o historii, ale zbytnio nie spoglądać wstecz, tylko patrzeć do przodu, swoim działaniem sprawiać, by ta historia się nie powtórzyła. Dąb, który dziś zasadziliśmy, wpisuje się w tę maksymę. 
R E K L A M A
banner
Wczorajszą uroczystość zorganizował Zespół Placówek Specjalnych - szkoła przyszpitalna we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Olsztynie. Elżbieta Lefler, dyrektor Zespołu Placówek Specjalnych zwróciła się do pacjentów słowami:

- Wy, młodzi ludzie, jesteście naszą przyszłością. Chcielibyśmy, żebyście rośli tacy zdrowi jak ten dąb i żeby wasza pamięć sięgała tak głęboko, jak korzenie tego dębu.

- Kochane dzieci, cieszę się, że zechcieliście posadzić ten dąb, bo to będzie wasz dąb, który będzie rósł kilkaset lat - zaznaczyła Małgorzata Błyskun, zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. - Gdy dąb wyrośnie, będzie zrzucał żołędzie, które będą wysiane, a później wysadzone jako małe drzewka w następnych miejscach. Chcemy ofiarować wam również nasiona świerka pospolitego, aby każdy z was mógł sobie wyhodować bożonarodzeniową choinkę.

O część artystyczną uroczystości zadbali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie, dostarczając wszystkim zgromadzonym wielu wzruszeń.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl