Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D./wb | 2018-05-17 16:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Kortowiada, Kortowiada!

Olsztyn24
Studenci postawili na przebrania: widzieliśmy m.in. dżina, Smerfetkę, Tygryska i te diablice w towarzystwie...biskupa! | Więcej zdjęć »
Wczoraj rozpoczęły się jedne z największych w Polsce juwenaliów - olsztyńska Kortowiada. Większość wydarzeń pięciodniowego święta studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbywać się będzie na terenie kortowskiego campusu, ale dzisiaj (17.05) studenci zaprezentowali się mieszkańcom Olsztyna podczas tradycyjnej Parady Wydziałów.

Już o godzinie 10. spora część z kilku tysięcy studentów UWM zgromadziła się na Starym Mieście, by uczestniczyć w przekazaniu klucza do bram miasta, który na czas juwenaliów przekazuje im tradycyjnie prezydent miasta. Po tym symbolicznym geście ruszyli zaś do Kortowa ulicami Staszica, Szrajbera i Warszawską.

Tam miała miejsce kolejna duża impreza dzisiejszego dnia - wybory najpiękniejszej studentki UWM, Wenus Show. W planach na dzisiaj są jeszcze koncerty szantowo-folkowe i disco polo.
R E K L A M A
banner
Kortowiada 2018 potrwa do niedzieli (20.05) włącznie. Jej program dostępny jest w zakładce „Co?Gdzie?Kiedy?”.

Zapraszamy do obejrzenia filmów video i galerii fotografii z parady (galeria nr 2 dostępna jest z poziomu strony głównej, w kolumnie „Najnowsze galerie”).

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~studentka / 2018-05-18 11:09
skonczylam studnia bardzo dawno temu ale mam sentyment do uczelni i kortowiady zawsze bylo fajnie a teraz tak kolorowo i wesoło super tak trzymac . moim zdaniem fajne są przemarsze przez miasto studencia są dla miasta a miasto dla studentow.brawo
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Kortowiada 2018 - Parada Wydziałów UWM (1)

17-05-2018

image galeria
Kortowiada 2018 - Parada Wydziałów UWM (2)

17-05-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl