22:32 13 maja 2024 Imieniny: Roberta, Glorii

waclawbr | 2018-08-05 11:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Grad bramek na leśnym boisku w Naterkach

Olsztyn24
Mecz Polska - Niemcy w Naterkach | Więcej zdjęć »

Hokejowym wynikiem 18:9 (7:0) zakończył się sobotni mecz piłki nożnej Polska - Niemcy na leśnym boisku w Naterkach w gminie Gietrzwałd. Było to już 28. sportowe spotkanie obecnych i dawnych mieszkańców Naterek i okolicznych miejscowości. Zwycięzcy otrzymali puchar przechodni ufundowany przez Wernera Bohnenkampa, byłego wiceburmistrza Rietberga w Nadrenii Północnej-Westfalii, z okolic którego przyjechała większość reprezentantów Niemiec.

Jakby 90 minut biegania po murawie w temperaturze sięgającej 30 stopni Celsjusza było mało, po meczu każdy z piłkarzy mógł wziąć udział w serii rzutów karnych. Tutaj minimalnie lepsi okazali się goście, strzelając jedną bramkę więcej (13:12).

Przed meczem odbyły się dwie uroczystości, podczas których upamiętniono osoby szczególnie zasłużone dla polsko-niemieckich spotkań w Naterkach. Najpierw na placu Na Rozdrożu posadzono trzy drzewa poświęcone nieżyjącym już inicjatorom i organizatorom spotkań: Wernerowi Bohnenkampowi, Alojzemu Borchertowi i Grażynie Sieradzkiej. Potem, podczas uroczystego otwarcia meczu, z towarzyszeniem flag i hymnów państwowych Polski i Niemiec oraz Unii Europejskiej, również oddano hołd Wernerowi Bohnenkampowi, a pamięć o tym wielkim propagatorze kontaktów Rietberga z gminą Gietrzwałd zawodnicy i publiczność uczcili minutą ciszy.

Po meczu na boisku rozpoczął się festyn dla dzieci i dorosłych. Najwytrwalsi bawili się do białego rana.