13:04 26 kwietnia 2024 Imieniny: Klaudiusza, Marzeny

Lech Wąsowski | 2020-08-16 10:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Na „Skandzie” rozdano dwa komplety tenisowych pucharów

Sobotni turniej tenisowy na kortach Skandy | Więcej zdjęć »

W sobotę (15.08) na kortach Ogniska TKKF „Skanda” w Olsztynie rywalizowali singliści tenisowi w kategoriach open i 50+.

W kategorii open do turnieju zgłosiło się ośmiu zawodników, którzy grali według drabinki powstałej po losowaniu. W kategorii 50+ zawodników było pięciu, którzy grali systemem „każdy z każdym”. W kategorii open rozegrany został również turniej pocieszenia między czterema tenisistami systemem „każdy z każdym”.

Gry w sobotnim upale było bardzo dużo, a mecze finałowe zakończyły się po godzinie osiemnastej.

Wyniki turnieju głównego:
I miejsce - Jacek Kalinowski - wygrał mecz finałowy 7:6; 3:6; 10:5,
II miejsce - Przemysław Zieliński,
III miejsce - Jakub Piotrowski, który wygrał decydujący mecz z Bartoszem Cierach 6:1; 3:6; 10:3.

Wyniki turnieju pocieszenia w kategorii open:

I miejsce - Piotr Rumiński - wygrał wszystkie mecze
II miejsce - Michał Korwek - jeden przegrany mecz
III miejsce - Jakub Izdebski
IV miejsce - Karolina Lewandowska.

W turnieju 50+ doszło do ciekawej sytuacji. Trzech zawodników przegrało po jednym meczu, co świadczy o wyrównanym poziomie i zaciętej rywalizacji. Ostatecznie kolejne miejsca zajęli:

I miejsce - Tomasz Warowny,
II miejsce - Adam Gala,
III miejsce - Lech Wąsowski,
IV miejsce - Leszek Żbikowski,
V miejsce - Grzegorz Bukowski.

Fundatorem nagród dla trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii było PHU Kasia. Tym razem były to piękne puchary. Organizatorzy dziękują sponsorowi nagród i liczą na dalszą owocną współpracę.

Ponieważ cykl turniejów na „Skandzie” przekroczył półmetek, podajemy klasyfikację poszczególnych kategorii: