Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2008-08-05 21:01:22 | Rozmiar tekstu: A A A
Pod patronatem Olsztyn24

Festyn ma być powtórzony

Olsztyn24
Najlepsze amazonki na podium | Więcej zdjęć »
Fatalna pogoda pokrzyżowała plany organizatorom festynu sportowo-integracyjnego „Przywróćmy blask Stadionowi Leśnemu”. Ulewny deszcz wypłoszył uczestników festynu na Stadionie Leśnym. W tej sytuacji organizatorom nie pozostało nic innego, jak przerwać imprezę i odwołać koncert gwiady wieczoru Eweliny Flinty.

A zaczęło się obiecująco. Rozpoczęta o godz. 14 spartakiada warmińsko-mazurskich amazonek rozgrywana była przy pięknej, słonecznej pogodzie. Tak samo było podczas wręczania nagród dla zwyciężczyń. A najlepsza okazała się drużyna złożona z reprezentantek Elbląga. Drugie miejsce na podium wywalczyły amazonki z Bartoszyc, trzecie zaś - reprezentantki Ostródy. Bez problemów na Stadion Leśny dotarli też rowerzyści biorący udział w 86. Rajdzie Ratuszowym, rozgrywanym na trasie Ratusz - Stadion Leśny.

Pierwsze krople deszczu, które szybko przerodziły się w ulewę, pojawiły się w momencie oficjalnego otwierania festynu, gdy na scenie stanęli m.in.: wiceprezydent Olsztyna Tomasz Głażewski - honorowy patron festynu, Krzysztof Hołowczyc - sportowiec i europarlamentarzysta, Julian Osiecki - przewodniczący Sejmiku Województwa i Ireneusz Kluczek - były lekkoatleta, olimpijczyk z Tokio (1964) oraz główny organizator festynu - Tadeusz Milewski, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Potem z pogodą było coraz gorzej. Przerwy między opadami były coraz krótsze.

Mimo fatalnej pogody, na stadion wjechały samochody rajdowe prowadzone przez rajdowców zrzeszonych w Automobilklubie Warmińsko-Mazurskim, a na boisko piłkarskie wyszły drużyny VIP-ów i strażaków. Ci ostatni, zapewne z obawy przed rywalami, przystąpili do gry w bojowych chełmach. A mieli kogo się bać! W drużynie VIP-ów zagrali bowiem posłowie Miron Sycz i Janusz Cichoń i olsztyńscy radni Jan Tandyrak i Marcin Kuchciński, a bramki bronił Waldemar Żakowski - wiceprzewodniczący Rady Miasta. VIP-om kibicowała sama wicemarszałek województwa Urszula Pasławska.

Już w pierwszych sekundach meczu strażacy zdobyli bramkę. Okazało się więc, że VIP-y „nie takie straszne”, i „firemani” odłożyli bojowe wyposażenie na murawę. Mimo braku ochrony, strażacy „dowieźli” zwycięstwo do końca meczu.

W drugim meczu piłkarskim drużyna złożona z pielęgniarek i pracowników organizacji pozarządowych pokonała reprezentację olsztyńskich policjantek.

Prezentacji samochodów rajdowych i meczom piłkarskim towarzyszyły występy zespołów artystycznych. Na scenie wystąpiły m.in. Kapela Jakubowa (artyści wykonali m.in. utwór poświęcony Stadionowi Leśnemu), męski zespół folklorystyczny Reissner Band z Bawarii (Niemcy) oraz grupa Sereghetti.

Te atrakcje nie zatrzymały jednak uczestników festynu. Liczba osób przebywających na Stadionie Leśnym z minuty na minutę malała. W tej sytuacji organizatorzy podjęli decyzję o zakończeniu festynu.

Wstępne ustalenia organizatorów wskazują jednak, że festyn zostanie powtórzony 19 września br. Wówczas ma odbyć się również odwołany dzisiaj koncert Eweliny Flinty.

Oby pogoda dopisała.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
IV Spartakiada Amazonek Warmii i Mazur [zakończenie]

»

05-08-2008

image
Kapela Jakubowa - „Stadionie Leśny...”

»

05-08-2008

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl