17:46 17 maja 2024 Imieniny: Brunona, Sławomira

Łukasz Szymański | 2023-03-30 14:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Kadrowe problemy Warmii Energa Olsztyn w cieniu meczu z wiceliderem

(fot. Anna Kajat)

Zdziesiątkowana urazami Warmia Energa Olsztyn podejmie na własnym parkiecie wicelidera rozgrywek, spadkowicza z Superligi – Handball Stal Mielec. Początek meczu w sobotę (1.04) o godz. 18:00 w hali Zespołu Szkół w Biskupcu przy ul. Chrobrego 13.

Po ubiegłotygodniowym występie w Legionowie Warmiacy mają o czym rozmyślać. Kolejna ligowa przegrana (32:23) przybliża zespół do spadku. Na domiar złego mecz został okupiony licznymi kontuzjami. Do dłuższej absencji Dawida Reichela doszła poważniejsza kontuzja Damiana Sznitera, która może go wykluczyć na resztę sezonu. Poturbowani są Cezary Kaczmarczyk i Marcin Malewski. Na dodatek na uraz kolana narzeka kapitan, Mateusz Kopyciński. Ponadto chorzy są: Michał Sikorski, Michał Safiejko i Jakub Zemełka. W tej sytuacji kadrowej nie lada ból głowy ma szkoleniowiec olsztynian, Karol Adamowicz. Tym bardziej, że do Biskupca przyjeżdża zdecydowany faworyt: ekipa Stali Mielec.

Sobotni przeciwnicy Warmii Energa po spadku z Superligi utrzymują wysoki poziom zespołu. W składzie stalowców znajduje się wielu zawodników, którzy boiskowe doświadczenie zbierali na parkietach Superligi. To procentuje. Mielczanie przegrywali w tym sezonie tylko czterokrotnie i z dorobkiem 48 punktów są na 2. miejscu, tuż za KPR-em Legionowo. W ostatnim meczu rozbili 40:28 KPR Żukowo, całą przewagę budując w drugiej połowie. Ofensywnymi liderami zespołu są: Igor Graczyk (93 bramki w 19 meczach), Paweł Napierała (91/20) i Adam Babicz (75/20).

Warmiacy chcą powalczyć o punkty, choć o te będzie niezwykle trudno. Szkoleniowiec gospodarzy liczy na odwrócenie się złej passy. Kluczem do sukcesu jest bardzo dobra obrona i wysoka skuteczność.
Organizatorzy tradycyjnie przygotowali pomeczową atrakcje dla dzieci: Kids Camp powered by Energa. W przerwie meczu odbędzie się także konkurs, w którym fundatorem nagród jest Metal Poland s.c. - sponsor meczu.