15:28 27 kwietnia 2024 Imieniny: Felicji, Teofila

Karol Dempich | 2008-09-04 00:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejny remis w Olsztynie

(fot. Grzegorz Grabowski - archiwum)

W ósmej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi piłkarze OKS-u 1945 zremisowali z Wigrami Suwałki 1:1. Był to trzeci kolejny remis na stadionie przy al. Piłsudskiego.

Pomimo, iż środowy rywal był jak dotąd najtrudniejszym przeciwnikiem OKS-u, kibice liczyli na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w Olsztynie. Niestety pomimo dobrej postawy gospodarzy w pierwszej połowie spotkania, pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Podobnie jak w ostatnim meczu ze Stalą Poniatowa, podopieczni Andrzeja Nakielskiego pierwsi objęli prowadzenie. W 17. minucie gry pięknym strzałem z dystansu popisał się niezawodny w obecnych rozgrywkach Paweł Łukasik. Piłka wylądowała w siatce bramki zespołu gości, co wprawiło w euforię dość licznie zgromadzonych na stadionie kibiców. Dla naszego napastnika była to już czwarta bramka w sezonie, co sprawia, że jest on bezdyskusyjnie najskuteczniejszym obecnie graczem „Dumy Warmii”.

Jeszcze w pierwszej odsłonie pojedynku olsztynianie kilkakrotnie stawali przed szansą podwyższenia wyniku. Niestety szczęście nie dopisywało m.in. Łukaszowi Suchockiemu, który już od kilkuset minut spędzonych na boisku nie potrafi znaleźć sposobu na bramkarzy rywali.
Stare piłkarskie porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach, którą mszczą się na pechowym zespole, sprawdziło się i w tym przypadku. Po przerwie do głosu doszli goście, co udokumentowali w 70. minucie spotkania. Podczas gdy w polu karnym leżał jeden z obrońców OKS-u, piłkarze Wigier przeprowadzili akcję ukoronowaną zdobyciem gola. Jego autorem był Łukasz Stasiak i jak się później okazało, była to już ostatnia bramka, jaką tego dnia zobaczyli kibice zgromadzeni na stadionie przy al. Piłsudskiego.

Godne wspomnienia jest także uczczenie minutą ciszy tragicznie zmarłego przed dziesięcioma laty byłego piłkarza Stomilu Jacka Płuciennika. Jeden z najbardziej zasłużonych zawodników I-ligowca zginął 3 września 1998 roku w wypadku samochodowym w pobliżu Gryźlin.

Remis z suwalskim zespołem sprawił, iż olsztynianie utrzymali dwunaste miejsce w tabeli, jednak strata dwóch punktów spowodowała, iż zajmujący 16. pozycję Okocimski Brzesko traci do naszej ekipy już tylko jedno oczko. Powiększyła się natomiast strata olsztynian do czołowych zespołów rozgrywek. Różnica pomiędzy drużyną prowadzoną przez Andrzeja Nakielskiego a czwartym Sokołem Aleksandrów Łódzki wynosi obecnie pięć punktów.

Niemal tuż za plecami olsztyńskiego zespołu, bo jedynie dwa miejsca niżej z dorobkiem o punkt gorszym plasują się piłkarze Jezioraka Iława, którzy zremisowali dziś z Concordią Piotrków Trybunalski. Po raz kolejny bramkę dla iławskiej jedenastki zdobył zawodnik, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy OKS-u. Tym razem punkt dla iławian uratował Tomasz Zakierski. Tabeli przewodniczy natomiast nadal największa rewelacja rozgrywek Start Otwock. Dzięki drobnym potknięciom rywali przewaga Startu nad drugimi Wigrami wynosi już pięć punktów.

Kolejne spotkanie olsztynianie rozegrają już w najbliższą sobotę w Wieliczce. Rywalem OKS-u będzie miejscowy Górnik, który obecnie zajmuje szóste miejsce w tabeli. Początek pojedynku zaplanowano na godz. 17.