12:50 28 kwietnia 2024 Imieniny: Ludwika, Walerii

Newsroom24 Głos Ludu, informacje czytelników
Monika Wysocka-Kawa | 2023-11-29 18:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Anna Kawa wróciła z Włoch z tarczą

Anna Kawa (fot. Monika Wysocka-Kawa) | Więcej zdjęć »

W dniach 12-25.11.2023 roku we włoskim Montesilvano odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Szachach (klasycznych), rozgrywane w sześciu grupach wiekowych open i dziewcząt do lat 14., 16. i 18.

Polska, reprezentowana przez 13 szachistek i 13 szachistów, została Złotą Drużyną mistrzostw! Tytuły mistrzów świata w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli: Paweł Sowiński (O14) i Jakub Seemann (O16), zaś tytuł wicemistrzowski - Jan Klimkowski (O16).

Anna Kawa (G16), zawodniczka LZS CKTiS Biskupiec reprezentująca na mistrzostwach Województwo Warmińsko-Mazurskie, przyjechała z ziemi włoskiej do Polski z tarczą, zajęła 58. miejsce na 105 zawodniczek (awans z 70. miejsca startowego) oraz zdobyła 5,5 pkt. 11 partiach (po 4 zwycięstwa i porażki, 3 remisy) i 30 oczek w rankingu FIDE.

Wsparcia merytorycznego tej zawodniczce udziela Tomasz Kupryjaniuk (trener), wsparcia organizacyjnego - Paweł Orłowski (kierownik sekcji szachowej biskupieckiego klubu), wsparcia mentalnego - Agnieszka Wnukiewicz (psycholog sportu).
Udział szachistki z Warmii w tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów w Szachach został dofinansowany ze środków: Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Nadleśnictwa Kudypy, Nadleśnictwa Stare Jabłonki, Nadleśnictwa Wipsowo, Nadleśnictwa Olsztyn, Nadleśnictwa Zaporowo, Nadleśnictwa Srokowo, Nadleśnictwa Miłomłyn, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Olsztynie, Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, Powiatu Olsztyńskiego oraz Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu w ramach projektu Fundacji Szalony Krasnolud „W drodze do mistrzostwa”.