Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2008-10-18 16:57:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Marsz Życia i Nadziei przeszedł ulicami Olsztyna

Olsztyn24
Spotkanie na schodach ratusza | Więcej zdjęć »
Po raz dziesiąty ulicami Olsztyna przeszedł dziś (18.10) różowy Marsz Życia i Nadziei. Organizowany od 1996 r. (z przerwą) marsz znany szerzej pod nazwą Marszu Różowej Wstążki ma zwracać uwagę na zagrożenie chrobą nowotworową piersi. Organizatorem marszów jest olsztyńskie Stowarzyszenie Amazonki.

- Marsze organizujemy w zasadzie dla ludzi spoza stowarzyszenia - mówi Marianna Kunikowska, prezes stowarzyszenia Amazonki. - My i nasze rodziny przeżyliśmy już strach i ból. Teraz robimy wszystko, by pomóc innym, by wesprzeć tych, których dopadła choroba i zachęcić do profilatyki tych, którzy są zdrowi. A statystyki zachorowalności na raka są w Polsce zatrważające. Mamy się czego wstydzić.

- W Polsce udaje się wyleczyć jedynie 1/3 osób chorych na raka - mówi dr Sergiusz Nawrocki, onkolog. - Nieco lepiej jest w przypadku raka piersi, ale też jest to mniej niż połowa, podczas gdy całym świecie udaje się uratować 2/3 chorych.
R E K L A M A
banner
- Będziemy te marsze organizować dotąd, dopóki kobiety nie zaczną reagować na zaproszenia na profilaktyczne badania onkologiczne i dopóki kobiety z nowotworem będą zbyt późno zgłaszać się do lekarza - dodaje Marianna Kunikowska.

W dzisiejszym marszu, oprócz kobiet po mastektomii, ich rodzin i przyjaciół, wzięli udział m.in. Zbigniew Dąbkowski, przewodniczący Rady Miasta, Waldemar Żakowski, wiceprzewodniczący Rady, Anna Wasilewska, wiceprezydent Olsztyna, Janusz Chełchowski, dyrektor Polikliniki MSWiA w Olsztynie oraz Antoni Celmer, Rzecznik Praw Pacjenta w Olsztynie. Na czele pochodu szła orkiestra miejska, a za nią jechały amazonki na koniach.

Po przemarszu ulicami 11 listopada, Staromiejską, Staszica i Pieniężnego uczestnicy marszu spotkali się w sali sesyjnej Ratusza. Tam dr Sergiusz Nawrocki wygłosił wykład nt. zdrowego stylu życia.

Spotkanie zakończył występ artystyczny znanego w Olsztynie lekarza-onkologa dr. Stanisława Niepsuja, który po odejściu na emeryturę oddał się pasji tworzenia wierszy i śpiewaniu. Próbkę swoich umiejętności zaprezentował właśnie podczas występu zatytułowanego „Nieonkologicznie”.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl