22:55 29 kwietnia 2024 Imieniny: Katarzyny, Piotra

Newsroom24 Sprawy społeczne
red. | 2009-06-05 13:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Paweł Matracki Mistrzem Europy!

Mistrzowie fryzjerstwa u marszałka | Więcej zdjęć »

Osiem medali, w tym trzy złote i pięć brązowych, przywiozła reprezentacja Polski z Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Europy Ateny 2009 we Fryzjerstwie Artystycznym. Trzon reprezentacji stanowili olsztynianie: Paweł Matracki, Tomasz Zimny i Paweł Wilczak. Ekipę uzupełniał Paweł Piotrowski z Wrocławia. Trenerem naszej reprezentacji był również olsztynianin, niedawny mistrz świata we fryzjerstwie Andrzej Matracki. W Atenach był jeszcze jeden olsztynianin - Aleksander Stankiewicz, wcześniej trener reprezentacji Polski, tym razem jako sędzia ateńskich zawodów.

Mistrzostwa Europy we Fryzjerstwie Artystycznym są drugą po Mistrzostwach Świata imprezą skupiającą cały świat fryzjerstwa artystycznego. Odbywają się co dwa lata. W tym roku najlepszych fryzjerów Europy gościły Ateny. W dwudniowych mistrzostwach (31.05-1.06) wzięło udział 27 państw. Do rywalizacji stanęło ok. 1000 zawodników. Najlepszy okazał się Paweł Matracki.

- Startowałem w dwóch konkurencjach - mówi Paweł Matracki - W konkurencji fryzura kreatywna zdobyłem złoty medal. W drugiej konkurencji - fryzura klasyczna - zdobyłem medal brązowy. To pozwoliło mi zająć w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce i również zdobyć złoty medal.

Trzy medale w mistrzostwach zdobył również wrocławianin Paweł Piotrowski. Sukcesy Matrackiego i Piotrowskiego pozwoliły drużynie uplasować się na wysokim, trzecim miejscu.
W Atenach w roli trenera Polskiej reprezentacji debiutował Andrzej Matracki, niedawny mistrz świata we fryzjerstwie.

- Dostałem propozycję przygotowania polskiego zespołu do Pucharu Świata we fryzjerstwie, który odbędzie się w przyszłym roku w Paryżu - mówi Andrzej Matracki. - To największa impreza w naszej branży na świecie.

Wczoraj (4.06), dzień po powrocie z Aten, olsztyńskich mistrzów fryzjerstwa przyjął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas.