Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2009-10-10 19:05:19 | Rozmiar tekstu: A A A
X Marsz Życia i Nadziei - Kochamy Cię Życie

Marsz jak krzyk!

Olsztyn24
Marsz na Starym Mieście | Więcej zdjęć »
- Ten marsz to nasz krzyk, to nasz apel, to nasza prośba, zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Badajcie swoje piersi! Wczesne wykrycie raka piersi to prawie 100% gwarancja wyzdrowienia - powiedziała Marianna Kunikowska, prezes Olsztyńskiego Towarzystwa Amazonki, po zakończeniu X Marszu Życia i Nadziei. Jubileuszowy marsz wyruszył dziś (10.10) spod olsztyńskiego ratusza i przeszedł ulicami Starego Miasta.

Październik jest miesiącem profilaktyki raka piersi. Od 2000 roku w październiku w Olsztynie organizowane są Marsze Życia i Nadziei pod hasłem „Kochamy Cię Życie”. Organizatorem marszów jest Olsztyńskie Towarzystwo Amazonki, wspierane przez Urząd Miasta. W marszu uczestniczą kobiety po mastektomii, ich najbliżsi, lekarze, przedstawiciele władz miasta, przystrojeni w różowe wstążeczki (międzynarodowy symbol walki z rakiem), z różowymi balonikami w rękach.

Nie inaczej było i dziś, podczas jubileuszowego X Marszu Życia i Nadziei. Obok amazonek w marszu udział wzięli m.in. prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz z małżonką, radne Elżbieta Fabisiak i Ewa Zakrzewska, poseł Beata Bublewicz, dyrektor Polikliniki MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii Janusz Chełchowski wraz ze swoimi zastępcami Leszkiem Frąckowiakiem i Wiolettą Szemplińską, dyrektor szpitala pulmonologicznego Irena Petryna, a także rzecznik praw pacjenta Antoni Celmer. W Olsztyńskim marszu wzięły również udział amazonki z Bartoszyc, Morąga, Węgorzewa i Iławy. Łącznie w marszu uczestniczyło około 100 osób.
R E K L A M A
banner
- Trochę zawiodła młodzież - mówi Marianna Kunikowska. - To do młodych ludzi głównie chcemy apelować, aby zmieniali bardzo niekorzystne statystyki w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi. Na Zachodzie 80% przypadków tej choroby wykrywanych jest we wczesnym stadium, w Polsce zaledwie 20%. To od młodych ludzi zależy, czy te złe proporcje w przyszłości się zmienią.         

Po marszu uczestnicy marszu spotkali się w sali sesyjnej olsztyńskiego ratusza. Tam wysłuchali wykładu dr. Leszka Frąckowiaka zatytułowanego „Kodeks Zdrowego Życia”. Była też cześć artystyczna w wykonaniu młodych artystów ze Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie. W holu ratusza zorganizowano wystawę fotografii pod tytułem „Amazonki”. Dla uczczenia jubileuszu dziesięciolecia olsztyńskich marszów przygotowano też tort.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
X Marsz Życia i Nadziei

»

10-10-2009

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl