Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2009-12-16 00:16:37 | Rozmiar tekstu: A A A
Wigilinje spotkanie Amazonek

Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia

Olsztyn24
Spotkanie otworzyła Marianna Kunikowska, szefowa olsztyńskich Amazonek | Więcej zdjęć »
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie już przed świętami organizowane są spotkania opłatkowe w urzędach, instytucjach, organizacjach, środowiskach. Jedno z pierwszych w tym roku spotkań opłatkowych w Olsztynie zorganizowało we wtorkowy (15.12) wieczór Olsztyńskie Towarzystwo „Amazonki”.

Jak zwykle na spotkanie przyszło ponad 100 amazonek, członków ich rodzin i przyjaciół. Był prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Olsztyna Bogdan Zdunek, dyrektorzy olsztyńskich szpitali, lekarze, rehabilitanci, przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji współpracujących z amazonkami. Nie zabrakło duchowego opiekuna kobiet po mastektomii ks. Janusza Szymko.

- Czego nam życzyć? Zdrowia, zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia - bez namysłu odpowiada Barbara Baturo Warszawska, wiceprezes olsztyńskich Amazonek, na pytanie o najlepsze dla amazonek życzenia świąteczne.
R E K L A M A
banner
- I spokoju ducha - dodaje Marianna Kunikowska, szefowa stowarzyszenia. - Spokój ducha jest bardzo potrzebny, by pokonać chorobę i przetrwać okres po amputacji piersi.

- Ja zwasze życzę amazonkom, byśmy się w takim samym składzie spotkali za rok, na kolejnej wigilii - mówi Irena Petryna, dyrektor szpitala pulmonologicznego w Olsztynie, jeden z gości honorowych wieczoru. - Często życząc komuś zdrowia nie zastanawiamy się nad istotą tego życzenia. Myślimy, że to banał. Tak nie jest. Zdrowie jest najważniejsze! Jako dyrektor szpitala z głębi serca życzę więc amazonkom zdrowia i wszystkiego najlepszego na Nowy Rok.

Po życzeniach złożonych przez prezydenta Grzymowicza, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Mariana Zdunka, Helenę Rusiecką, dyrektora generalnego Olsztyńskiej Szkoły Wyższej oraz Antoniego Celmera, prezesa Fundacji Onkologii, ks. Janusz Szymko odczytał fragment ewangelii. A potem było łamanie się opłatkiem i wzajemna składanie sobie życzeń.

Wigilijne spotkanie zorganizowano w restauracji „Krys-Stan” na olsztyńskim Zatorzu. 

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Wigilia Amazonek

»

15-12-2009

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl