01:34 01 maja 2024 Imieniny: Józefa, Filipa

Banner A
Newsroom24 Imprezy, wydarzenia
waclawbr | 2007-06-03 20:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Cheerleaderki bez medalu

Euforia, radość, smutek i rozpacz - wszystkie te emocje można było zobaczyć na twarzach i w zachowaniach uczestniczek zakończonych właśnie w olsztyńskiej Hali Urania X Mistrzostwach Polski Cheerleaders. Olsztynianki, tym razem, nie wywalczyły miejsca na podium.

Przez dwa dni (2-3 czerwca), 37 zespołów tancerek walczyło o zwycięstwo. Dwa najlepsze zespoły otrzymywały prawo reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy w roku następnym. Zmagania zakończyły się dzisiaj wielką galą finałową oraz rozdaniem medali, pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych ufundowanych przez JVC Polska.

Przypomnimy, że zdobytego przed rokiem tytułu mistrzyń polski w kategorii powyżej 16 lat broniły dziewczęta z olsztyńskiego zespołu Soltare, trenowane przez Ewę Szemplińską - organizatorkę tegorocznych mistrzostw.

Niestety, w tym roku olsztynianki nie powtórzyły sukcesu. W kategorii powyżej lat 16., zajęły 4. miejsce. W grupie tej startowało 10 zespołów. Zwyciężyły dziewczęta z zespołu Maxi-Energa Słupsk. Drugie miejsce na podium zdobył zespół Labirynt Tarnów, a trzecie - D'Rove z Opola.
W kategorii lat 14 - 16, Soltare II Olsztyn, ex-eqvo z Shake Oświęcim, zajął 7. miejsce. Międzynarodowe jury najwyżej oceniło grupę Powers Girls Tarnów, przed Flimero Tyczyn i Flash Garwolin.

W najmłodszej grupie wiekowej, poniżej 14 lat, najlepsze były dziewczęta z Powers Girls Tarnów, przed Flimero Tyczyn i Flash Garwolin. Nasze reprezentantki z Soltare III Olsztyn zajęły ostatnie - 11. miejsce.

Zmagania finałowe z trybun Hali Urania obserwowało ok. 500 widzów, gorąco dopingując tancerki.

Niżej zamieszczamy ostateczne wyniki Mistrzostw Polski Cheerleaders oraz skład komisji sędziowskiej.