Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
JaN | 2010-05-07 01:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień Godności w Jezioranach

Olsztyn24
Dzień Godności 2009 (fot. SP)
Przemarsz kolorowego korowodu przez miasto, rozgrywki sportowe, konkursy, zabawy z rycerzami i występy artystyczne – to wszystko odbędzie się już dziś (7.05) w Jezioranach z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Swój udział zgłosiło 156 zawodników z 20 placówek regionu.

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną to jednodniowa impreza rekreacyjno-sportowa o zasięgu wojewódzkim, której organizatorem jest „Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych” w Jezioranach. Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego, działającą przy Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach, który prowadzi z kolei Powiat Olsztyński.

- Do udziału w imprezie zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich domów pomocy, warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego oraz osoby niepełnosprawne z terenu gminy Jeziorny – mówi Agnieszka Kiljan, pracownik DPS w Jezioranach.
R E K L A M A
banner
Łącznie swój udział zgłosiło 156 zawodników z opiekunami z 20 placówek regionu, a do tego 20 wolontariuszy z Gimnazjum im. Seweryna Pieniężnego w Jezioranach i kolejnych 14 wolontariuszy - mieszkanek DPS w Jezioranach.

Program imprezy jest ciekawy i zróżnicowany. Dzień Godności rozpocznie się o godz. 10 przemarszem kolorowego korowodu uczestników z placu DPS na stadion miejski w Jezioranach, gdzie zaplanowano rozegranie całej imprezy. Wszystkich zebranych zabawiał będzie DJ JÓZEK muzyką discopolową oraz Miś Uszatek. Dla odważnych będzie rozstawiona 4-metrowa trampolina. W trakcie imprezy będzie odbywał się konkurs plastyczny. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy zawodnicy, kibice i inni chętni. Technika – malowanie palcami na arkuszu papieru o długości 50 metrów. Malujący będą utrwalali Dzień Godności. Dodatkowo w sklepiku będzie można zakupić słodycze, napoje oraz biżuterię wyrabianą ręcznie przez członkinie Stowarzyszenia (szczegółowy program znajduje się poniżej).

- Na zakończenie zaplanowaliśmy petardy sceniczne i lampiony chińskie z życzeniami – mówi Agnieszka Kiljan. 

Impreza w Jezioranach jest finansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Olsztynie kwotą 5500 zł, Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie (Departamentu Zdrowia) – 2500 zł i Urzędu Miejskiego w Jezioranach – 1400 zł. Dzień Godności jest organizowany we współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Jezioranach, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Jezioranach.

JaN

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl