Olsztyn24 - Gazeta On-Line - Miejski Portal Informacyjny Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
18:52
02 września 2015
Imieniny: Wilhelma, Juliana
R E K L A M A
P O L E C A M Y
Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2009-08-08 00:24:24 | Rozmiar tekstu: A A A
Profesor Geno Małkowski przyciąga
Olsztyn
Kwiaty i podziękowania dla profesora Geno Małkowskiego | Więcej zdjęć »
Kiedy ponad dwa miesiące temu rozmawialiśmy z prof. Eugeniuszem „Geno” Małkowskim, rozpoczynającym malowanie cyklu 365 obrazów, artysta-malarz powiedział, że chce przyciągać do galerii tłumy. I to mu się udaje. Można było się o tym przekonać dziś (7.08) w Galerii Rynek, gdzie otwarta została wystawa namalowanych przez profesora 31 portretów.

Wspomiana wystawa jest zwięczeniem olsztyńskiego etapu rozpoczętego przez Geno Małkowskiego projektu, w ramach którego artysta zamierza w ciągu 365 dni namalować tyleż portretów. Projekt, pod mecenatem Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, rozpoczął się 1 czerwca. W ciągu 30 dni czerwca profesor Małkowski namalował 31 portretów. Dziś wszystkie te prace zostały zebrane w jednym miejscu i przedstawione publiczności.

Zainteresowanie pracami było ogromne. Na wernisaż przyszły prawie wszystkie sportretowane przez profesora osoby, często z rodzinami i znajomymi. Niewielka Galeria Rynek z trudem mieściła zainteresowanych nie tylko gotowymi już pracami, ale również obserwowaniem pracy artysty przy autoportrecie. „Geno” Małkowski nie byłby bowiem sobą, gdyby nie zadziwił publiczności. Dziś stojąc przed lustrem malował swój portret. Potem na tym samym płótnie swoje „portrety” malowały modele profesora, tworząc swoisty pamiętnik olsztyńskiego etapu megaprojektu malarskiego.
R E K L A M A
banner
- Geno Małkowski nie zna liczby „jeden” - mówił na wernisażu wystawy portretów Marek Marcinkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. - Dla niego ważne są tylko megarealizacje. Przypomnę chociażby o biciu rekordu Guinessa w malowaniu jednego obrazu przez prawie trzydzieści tysięcy mieszkańców Olsztyna, czy 24-godzinne maratony malarskie z udziałem studentów UWM. Dziś w Galerii Rynek mamy okazję obserwować efekty kolejnego rekordowego przedsięwzięcia artysty.

Teraz na wizytę profesora Małkowskiego czekają kolejne europejskie miasta: Berlin, Paryż, Madryt, Rzym, Londyn. Tam powstaną kolejne dziesiątki portretów. Wszystkie mają jednak na koniec trafić do Olsztyna na wielką wystawę posumowującą projekt. Ale już wcześniej niektóre z prac prof. Małkowskiego mogą zawisnąć w domach i mieszkaniach „modeli”.

- Każda sportretowana osoba może kupić swój portret za promocyjną cenę 800 złotych - powiedział Marek Marcinkowski. - Stawiamy tylko jeden warunek: obraz musi do nas wrócić na czas wystawy podsumowującej całą akcję.
 
Prace, które nie znajdą nabywców pozostaną w zbiorach Miejskiego Ośrodka Kultury.
Z D J Ę C I A
Olsztyn
Olsztyn
Olsztyn
Olsztyn
Olsztyn
Olsztyn
Olsztyn
Olsztyn
Olsztyn
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Adres e-mail autora
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
fotka

Podpisanie aktu notarialnego zamiany gruntów z PKP

button

02-09-2015

fotka

Konferencja prasowa przed sk Bank Mazovia MTB Maraton i IV Półmaratonem Jakubowym

button

02-09-2015

fotka

76. rocznica wybuchu II wojny światowej w Olsztynie

button

01-09-2015

fotka

Inauguracja roku szkolnego w ZSO nr 3

button

01-09-2015

fotka

Podpisanie porozumienia na obsługę finansową województwa

button

31-08-2015

fotka

OLA: Bajkowe podróże

button

30-08-2015

image

76. rocznica wybuchu II wojny światowej

button

01-09-2015

image

OLA: Bajkowe podróże

button

30-08-2015

image

OLA: Koncert z cyklu Oblicza Rocka

button

29-08-2015

image

XI Spartakiada Amazonek „Dąż do sprawności”

button

29-08-2015

image

OLA: Koncert Tales of Pink Floyd

button

28-08-2015

image

Ślubowanie nauczycieli olsztyńskich placówek edukacyjnych

button

28-08-2015

RSS obrazek| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek  
W związku z koniecznością aktualizacji oprogramowania obsługującego serwis Olsztyn24, w czwartek (3.09) o godz. 9.30 zmuszeni jesteśmy wyłączyć dostęp do portalu.     |     Prace aktualizacyjne mogą potrwać od kilkudziesięciu minut do kilku godzin.     |     Za wynikające z wyłączenia serwisu utrudnienia bardzo przepraszamy.     |